Důkazem toho, že na letošním MWC nejsou prezentovány jen žhavé novinky, je, nám fanouškům čínských telefonů, dobře známý IUNI U3. Na výlet do Evropy se s ním vydal i jeho menší bratříček IUNI U3 Mini. Jejich prezentace v Barceloně se zřejmě odehrává zejména proto, že IUNI si dělá zálusk na ruské trhy, kde by se oba modely měly začít prodávat v horizontu dvou měsíců.

Vzhledem k tomu, že o IUNI U3 jsme psali už od začátku loňského září/septembra, kdy byl tento čínsky krasavec oficiálně představen a následně se vydal dobýt čínský trh, víme, na co se můžou ruští zákazníci těšit.

Opakování je však matkou moudrosti, jak praví klasik a proto si pojďme ve zkratce připomenout jeho specifikace. IUNI U3 má 5,5 palcový 2K displej s Gorilla Glass 3, procesorem je Snapdragon 801, který doplňují 3 GB RAM a 32 GB ROM. Baterie má kapacitu 3000 mAh. Hlavní kamera je 13 MPix a přední 4 MPix. Telefon je DualSIM a podporuje LTE. Operačním systémem je Android 4.4 s nadstavbou IUNI OS.

This slideshow requires JavaScript.

INUNI U3 Mini se od svého většího bráchy mírně liší. Má „jen“ pěti palcový FullHD displej, 2 GB RAM a 8 MPix hlavní fotoaparát.

Bude zajímavé sledovat, jak se tito dva čínští borci uchytí na ruském trhu a jaká bude jejich cena, pokud vezmeme v potaz slabý rubl a jeho silně kolísající kurz.

[Zdroj]