Mimo nadupaný program MWC v Barceloně si Xiaomi pro nás připravilo malé překvapení. To již avizovalo v průběhu minulého týdne zajímavými upoutávkami. Ty na první pohled vzbuzovaly naděje, že půjde o cosi vodotěsného a velikostí podobné, u skautů velmi populární, KPZce. Nakonec se z toho vyklubala zajímavá odpověď na GoPro kameru, a to za velmi zajímavý peníz – tedy outdoorová kamerka Xiaomi YiCamera.

YiCamera útočí především svou cenou, která je 399,- juanů, tedy v přepočtu nějakých 57,- Euro, 1.600,- Kč.

Kamera je vybavena snímačem Sony Exmor R CMOS s rozlišením 16 megapixelů a optikou se světelností f/2.8. Videa tedy můžeme zaznamenávat v rozlišení 1080p při 60fps ve videokodeku H.264. V nastavení kamery nalezneme také pomalý záznam nebo záznam s časovou prodlevou.

xiaomi Yicamera _3

Kamera Xiaomi YiCamera podporuje konektivitu Wi-Fi a Bluetooth. Vše pracuje na bázi Androidu, takže videa bude možno upravovat přímo v těchto zařízeních.

xiaomi Yicamera _2

YiCameru si již můžete pořídit na portálu Mi.com (tedy pokud jste obyvateli Číny). Dá se však očekávat, že v nejbližší době se objeví i u re-sellerů v Evropě.

YiCamera bude také dostupná v tzv. „Travel edition“, která se bude prodávat za 499.- juanů (70,- Eur, 2000,- Kč). Ta bude navíc vybavena teleskopickou „prodlouženou rukou“, nyní tak populární u památkářů.

xiaomi Yicamera _8

xiaomi Yicamera _4 xiaomi Yicamera _5 xiaomi Yicamera _6

[mi.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.