Tento týden probíhá ve španělské Barceloně „Světový mobilní kongres“ aneb Mobile World Congress, všeobecně známý pod zkratkou MWC 2015. Výrobci zde prezentují nejdůležitější novinky z oblastí nejmodernějších technologií. Tento veletrh začal oficiálně včera, v pondělí – 2. března/marca. Každopádně několik akcí proběhlo v předstihu již v neděli. Zkusíme vám přinést přehled těch nejdůležitějších momentů proběhnuvšího dne alespoň zprostředkovaně. Takže, co se událo v neděli a během pondělního dne?

1. března 2015 – 2. března 2015

ACER – jak společnost dopředu avizovala, tak i učinila. Zaměřila se na telefony střední třídy. Acer obnovil řadu Liquid a ukázal Liquid Z220 a Liquid Z520. Rozšířil řadu Jade o Liquid Jade Z a připravil Windows Phone Acer Liquid M220.

Acer-Liquid-Z220

HUAWEI – představil zařízení s názvem MediaPad X2 (více najdete v našem samostatném článku zde). Jak sám Huawei říká, jde podle nich o phablet. Dále společnost ukázala chytrý náramek Huawei Talkband B2. Tento náramek vypadá opravdu nadstandardně. Kromě toho byla představena také sluchátka TalkBand N1.

huawei-mediapad-x2

HTC – jak všichni očekávali, společnost HTC odhalila model HTC One (M9). Kromě toho byl představen fitness náramek HTC Grip a headset pro virtuální realitu HTC Vive. Více v našem článku zde.

htc-one-m9

SAMSUNG – předvedl unboxing v reálném čase a všem ukázal své novinky Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

Galaxy-S6

ALCATEL – nabídl nové telefony značky Idol 3, jež mají sluchátkové reproduktory na spodní i horní části telefonu, takže je můžete držet klidně vzhůru nohama. Představeny byly Alcatel Idol 3 – 4,7 palce a Alcatel Idol 3 – 5,5 palce.

alcatel-one-touch-idol

QUALCOMM – „odtajnil“ svou technologii SENSE ID a ukázal, jak funguje ultrazvukový snímač otisků prstů. Mimo to byl odhalen také 64 bitový Snapdragon 820.

snapdragon

MEDIATEK – představil svůj nový 64 bitový, 1,5 GHz ARM Cortex-A53 procesor MT6753 pro telefony střední třídy.

mediatek_mt6753

SANDISK – ukázal, že vyrobit funkční microSD kartu s kapacitou 200 GB není nemožné. Novinka nese označení SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition a dle výrobce by měla fungovat ve všech telefonech a tabletech, podporujících 128 GB karty.

sandisk

SONY – společnost Sony rovněž nezahálí a nabídla návštěvníkům MWC 2015 hned dva zajímavé kousky. Sony Xperia M4 Aqua – osmi jádrový, vodě odolný telefon a smartphone s rychlým LTE Sony Xperia E4g.

Sony-xperia-m4-aqua

ASUS – tato firma přišla na MWC 2015 s telefonem Asus Zenfone 2 a hodinkami Zenwatch. Nová série telefonů Zenfone se u jednotlivých variant liší výbavou. Jedna z verzí dokonce disponuje 4 GB operační pamětí RAM. Zenwatch jsou kovové hodinky se Super AMOLED displejem a 369 mAh baterií.

Zenwatch

LENOVO – když telefon, tak zajímavý. A to je určitě Lenovo Vibe Shot. Kromě toho Lenovo nabídlo trojici nových tabletů. Android tablety řady „A“ – Lenovo Tab 2 A10-70Lenovo Tab 2 A8. Každopádně i příznivci platformy Windows nemusí strádat, jejich tablet nese označení – Ideapad Miix. O těchto tabletech najdete více informací v našem článku zde.

Lenovo-Vibe-Shot1

LG – ještě před veletrhem LG představila čtyři nové telefony. Tím nejzajímavějším je asi LG Magna s 5 palcovým HD IPS displejem. Kromě toho tu máme další hodinky a to LG Watch Urbane.

lg-magna

Toto je krátký a subjektivní přehled toho nej, co se během neděle a pondělí na MWC událo. Pokud vás budou některé z novinek zajímat více než ty ostatní, dejte nám vědět v komentářích a my se k danému výrobku vrátíme (pokud jsme již o něm nepsali) v samostatném článku.

Přeji všem našim čtenářům pěkné ráno a dnes v úterý, budeme dění na MWC sledovat opět trochu zpovzdálí, abychom pro vás mohli na středeční ráno nachystat další přehled toho nejzajímavějšího.