Tento týden probíhá ve španělské Barceloně „Světový mobilní kongres“ aneb Mobile World Congress, všeobecně známý pod zkratkou MWC 2015. Výrobci zde prezentují nejdůležitější novinky z oblastí nejmodernějších technologií. Tento veletrh začal oficiálně včera, v pondělí – 2. března/marca. Každopádně několik akcí proběhlo v předstihu již v neděli. Zkusíme vám přinést přehled těch nejdůležitějších momentů proběhnuvšího dne alespoň zprostředkovaně. Takže, co se událo v neděli a během pondělního dne?

1. března 2015 – 2. března 2015

ACER – jak společnost dopředu avizovala, tak i učinila. Zaměřila se na telefony střední třídy. Acer obnovil řadu Liquid a ukázal Liquid Z220 a Liquid Z520. Rozšířil řadu Jade o Liquid Jade Z a připravil Windows Phone Acer Liquid M220.

Acer-Liquid-Z220

HUAWEI – představil zařízení s názvem MediaPad X2 (více najdete v našem samostatném článku zde). Jak sám Huawei říká, jde podle nich o phablet. Dále společnost ukázala chytrý náramek Huawei Talkband B2. Tento náramek vypadá opravdu nadstandardně. Kromě toho byla představena také sluchátka TalkBand N1.

huawei-mediapad-x2

HTC – jak všichni očekávali, společnost HTC odhalila model HTC One (M9). Kromě toho byl představen fitness náramek HTC Grip a headset pro virtuální realitu HTC Vive. Více v našem článku zde.

htc-one-m9

SAMSUNG – předvedl unboxing v reálném čase a všem ukázal své novinky Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

Galaxy-S6

ALCATEL – nabídl nové telefony značky Idol 3, jež mají sluchátkové reproduktory na spodní i horní části telefonu, takže je můžete držet klidně vzhůru nohama. Představeny byly Alcatel Idol 3 – 4,7 palce a Alcatel Idol 3 – 5,5 palce.

alcatel-one-touch-idol

QUALCOMM – „odtajnil“ svou technologii SENSE ID a ukázal, jak funguje ultrazvukový snímač otisků prstů. Mimo to byl odhalen také 64 bitový Snapdragon 820.

snapdragon

MEDIATEK – představil svůj nový 64 bitový, 1,5 GHz ARM Cortex-A53 procesor MT6753 pro telefony střední třídy.

mediatek_mt6753

SANDISK – ukázal, že vyrobit funkční microSD kartu s kapacitou 200 GB není nemožné. Novinka nese označení SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition a dle výrobce by měla fungovat ve všech telefonech a tabletech, podporujících 128 GB karty.

sandisk

SONY – společnost Sony rovněž nezahálí a nabídla návštěvníkům MWC 2015 hned dva zajímavé kousky. Sony Xperia M4 Aqua – osmi jádrový, vodě odolný telefon a smartphone s rychlým LTE Sony Xperia E4g.

Sony-xperia-m4-aqua

ASUS – tato firma přišla na MWC 2015 s telefonem Asus Zenfone 2 a hodinkami Zenwatch. Nová série telefonů Zenfone se u jednotlivých variant liší výbavou. Jedna z verzí dokonce disponuje 4 GB operační pamětí RAM. Zenwatch jsou kovové hodinky se Super AMOLED displejem a 369 mAh baterií.

Zenwatch

LENOVO – když telefon, tak zajímavý. A to je určitě Lenovo Vibe Shot. Kromě toho Lenovo nabídlo trojici nových tabletů. Android tablety řady „A“ – Lenovo Tab 2 A10-70Lenovo Tab 2 A8. Každopádně i příznivci platformy Windows nemusí strádat, jejich tablet nese označení – Ideapad Miix. O těchto tabletech najdete více informací v našem článku zde.

Lenovo-Vibe-Shot1

LG – ještě před veletrhem LG představila čtyři nové telefony. Tím nejzajímavějším je asi LG Magna s 5 palcovým HD IPS displejem. Kromě toho tu máme další hodinky a to LG Watch Urbane.

lg-magna

Toto je krátký a subjektivní přehled toho nej, co se během neděle a pondělí na MWC událo. Pokud vás budou některé z novinek zajímat více než ty ostatní, dejte nám vědět v komentářích a my se k danému výrobku vrátíme (pokud jsme již o něm nepsali) v samostatném článku.

Přeji všem našim čtenářům pěkné ráno a dnes v úterý, budeme dění na MWC sledovat opět trochu zpovzdálí, abychom pro vás mohli na středeční ráno nachystat další přehled toho nejzajímavějšího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.