Jak bylo předem ohlášeno společností Gionee, tak bylo i dodrženo. Gionee Elife S7 byl včera představen v Barceloně v souvislosti s pořádanou konferencí MWC 2015. Informace, které jsme zde nedávno zveřejnili, se tedy ukázaly ve většině případů jako pravdivé.

Gionee Elife S7 s 5,2 palcovým Super AMOLED displejem v plném HD rozlišení, tedy 1920 x 1080p bude poháněn osmi jádrovým 64-bitovým procesorem z dílny MediaTeku, MT6752. Dopomáhat k výkonu mu bude operační paměť o 2 GB. V Elife S7 budete mít k dispozici 16 GB úložného prostoru pro vaši potřebu, zdá se však, že bez možnosti rozšíření. Rozměry telefonu, okolo kterých bylo nejvíce rušno, však potvrdila uniklá data z TENAA, takže k žádnému lámání rekordů nedojde; 139,8 mm x 67,4 mm x 5,5 mm. Telefon je tedy shodně tenký s Elife 5.5, který byl shodou okolností představen v tuto dobu minulého roku a stal se tak také i nejtenčím telefonem na světě.

V telefonu dále najdete 13 „megový“ hlavní fotoaparát a vpředu mu sekunduje fotoaparát s 8 megapixelovým snímačem, obě kamery samozřejmě s pevným ohniskem. U takto tenkých telefonů bývá kamenem úrazu výdrž baterie. U Elife S7 nalezneme baterii s kapacitou 2700 mAh, což papírově nevypadá nejhůře. No, uvidíme jak to s tou spotřebou bude v reálu.

Gionee se zařazuje k současnému trendu čínských producentů chytrých telefonů, telefon tedy bude vybaven vlastní nadstavbou Android 5.0, nazvanou Amigo 3.0. Zdá se však, že v tomto případě může být značka hrdá na svůj produkt. Telefon podporuje DualSIM a 4G LTE v pásmech: TDD LTE B38/39/40 a FDD LTE B3/7/8/20. Zdá se, že v Číně již zaregistrovali evropské potřeby.

Fotoaparát s 13 Mpx senzorem má navíc funkci, kterou v Gionee nazývají Image+ , tedy jakýsi postprocessing, umožňující uživatelům fotografovat snímky v módu nazvaném „velmi/úžasně vysoká kvalita obrazu“. Procesor umístěný v telefonu, tedy Mediatek MT6752, je již také sázka na jistotu. Tento procesor již můžete najít v  telefonech, jakými jsou Jiayu S3, ECOO Aurora (recenze se připravuje), iOcean Rock (o získání přístroje k recenzi usilovně jednáme), THL 2015 a dalších.

[zdroj]