Již nějakou dobu se objevují různé hypotézy o dalším možném výrobci letošního modelu Nexus. Ať už jsou ty informace více či méně pravděpodobně, tak v jednom má asi Google jasno. Příští producent by měl být podle všeho z Číny. Nejvíce se s touto skutečností skloňuje značka Lenovo. Nyní se však objevila zpráva, která pozici Lenova znejistěla. Objevily se totiž rendery, nebo jakési makety s nápisem Nexus, které připomínají hlavně současný model Huawei Honor 6 Plus. Bude tedy příští Nexus od Huawei?

Podle posledních fám se zdá, že Google jedná s čínským telekomunikačním obrem Huawei. Je dost pravděpodobné, že Google by rád vypustil na trh dvě zařízení pod značkou Nexus. Jedním by měl být high-end přístroj vyráběný LG a druhý, který by měl zamířit do nižších pater segmentu trhu, by mohl být produkován právě výše zmíněným Huawei.

Nexus od huawei _2

Otázka zní, proč by to měly být právě zmiňované čínské značky, Huawei, Lenovo, případně někdo další? Zde panují dvě hypotézy. Jednou z nich je současné rozhodování Googlu, jestli použít čip od Qualcomm, nebo využít služeb jiného výrobce SoC, a tím by mohl být právě Kirin od Hisilicon, což je dceřiná společnost Huawei. Druhou možností budou určitě náklady tohoto zařízení, které, jak bylo výše zmíněno, zamíří spíše do střední třídy a dá se očekávat, že by mělo oslovit i potenciální kupce na čínském trhu.

Pokud se tedy informace prokáží, můžeme se těšit na nový Nexus, který by mohl být postaven na platformě Kirin. O pravdivosti této zprávy se budeme moci přesvědčit v druhé části tohoto roku.

[zdroj][zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.