Jak jsme také zjistili z vašich podnětů, telefony a tablety nejsou tím jediným, co vás zajímá z čínské produkce a na základě toho se Michal Alaxa více zaměří na kategorii Wearables a já zase na TV Boxy. Dnes bych vás chtěl upozornit na novinku z produkce Minixu – Minix Neo X8-H Plus, což je aktualizace předchozího modelu Neo X8-H.

Osobně mám doma čtyř jádrový CS918 Intelligent HD Quad-Core RK3188, který jsem na zkoušku koupil v akci za pár dolarů. Nutno říci, že především manželce tato kouzelná krabička (po nainstalování nezbytných českých doplňků do XBMC – à propos zajímal by vás článek o XBMC, nebo jste vše již přečtli někde jinde?) naprosto učarovala a ovládla těch ne moc volných večerních chvil.

minix-neo-x8-h-plus-1

Ale dost odboček, pojďme se podívat na Minix Neo X8-H Plus. Tato novinka přichází se čtyř jádrovým procesorem ARM Cortex A9 o taktu až 1,6 GHz, doplněným grafikou Mali-450, 2 GB RAM, 16 GB interní paměti rozšiřitelné via Micro SD karty (32 GB), dual band WiFi 802.11ac, Bluetooth a IR. Co se týče audio a video výstupů, tak zde najdeme HDMI, 3,5 mm jack a ne moc obvyklý optický SPDIF. Z dalších jmenujme 3x USB, 1x OTG, slot na SD karty a gigabitový ethernet.

minix-neo-x8-h-plus-2

Minix Neo X8-H Plus přichází s Androidem ve verzi 4.4.2, předinstalovaným XBMC a podporou 4K H.265 HW dekódování. Pokud vás tento TV Box zaujal, podařilo se nám pro vás získat slevový kupón CICMINIX, který vám cenu poníží o 10 dolarů. Minix Neo X8-H Plus je dostupný v EU skladu Coolicoolu, což přináší plus ohledně dodatečných doplatků.

minix-neo-x8-h-plus-3

A na závěr ještě podotknu, že recenzi jednoho TV Boxu pro vás připravujeme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.