MWC 2015 už je za dveřmi a zrak všech mobilních nadšenců pomalu směřuje do Barcelony, kde se někteří výrobci pochlubí se svými TOP modely pro letošní rok. Jak budou nakonec úspěšní, tak to ukáže jen čas. Zkusím vám ve zkratce popsat, co nás během následujících dnů čeká.

Acer – 1. 3. 2015 – 10:00

První výrobce, který ukáže své novinky na MWC 2015, bude Acer. Podle dřívějších informací se dočkáme Windows smartphonu, modelu série Liquid Jade a nositelné elektroniky.

LG – 1. 3. 2015 – 13:00

LG, bohužel, nevezme na výlet do Barcelony očekávaný LG G4, jehož se dočkáme až o něco později. Uvidíme zde ale čtveřici nedávno představených přístrojů střední třídy s názvy Magma, Spirit, Leon a Joy a taky budou k vidění chytré hodinky LG G Watch Urbane.

Huawei – 1. 3. 2015 – 13:30

Půl hodinky po LG začne s prezentací svých produktů i čínský Huawei, který si pro představení vlajkové lodi Huawei P8 zvolil také samostatnou akci, plánovanou na půlku dubna/apríla. Na MWC by však měl ukázat kompaktnější verzi úspěšného Mate 7, trojici tabletů a opět nějaké wearables.

HTC – 1. 3. 2015 – 16:00

HTC s jistotou představí nový model One, ale spekuluje se i o modelech One(M9) Plus, Butterfly, Desire A55 a taky možná uvidíme i nějakou „nositelnost”, která nese název Petra. Tisková konference HTC začíná 1. 3. 2015 v 16:00 a přímý přenos můžete sledovat na této stránce.

Alcatel – 1. 3. 2015 – 16:00

O Alcatelu se zatím vůbec nic neví a tak zůstává velkou neznámou, co na nás chystá. Nechme se překvapit.

Samsung – 1. 3. 2015 – 18:30

Od jihokorejského výrobce se očekává, tak jako u HTC, představení vlajkové lodi Samsung Galaxy S6, o které už uniklo mnoho informací. Od kovového těla až po úplně přepracovanou, odlehčenou nadstavbu Touchwiz. Spekuluje se i o představení Edge verze se zahnutým displejem. Opět nechybí přímý přenos z tiskovky na těchto stránkách.

Microsoft – 2. 3. 2015 – 8:30

Pokud jste příznivci OS Windows a Lumií, tak si v pondělí ráno najděte chvilku volného času a podívejte se na live stream z konference, kde zřejmě dojde k představení Lumie 640 a 1330.

Lenovo

Lenovo chystá nejméně 5 opravdu povedených zařízení, jejichž design unikl již před samotným oficiálním představením. Těšit se můžeme na čtečku otisků prstů, hliníkové tělo, vysoko kapacitní baterie a největší z nich, Lenovo Vibe Max, bude k dispozici pravděpodobně i se stylusem.

Google

Project ARA je již dlouho očekávaným počinem samotného Googlu. Modulární telefon, s možností si sám měnit jednotlivé komponenty, bude jistě hodně zajímavý. Snad se nedočkáme zklamání a Google odvede svou práci na výbornou.

Meizu

Čínská společnost se konečně rozhoupala a na MWC tak uvidíme model s OS Ubuntu. S největší pravděpodobností nový systém dostane model Meizu MX4.

Sony

Japonská společnost se MWC zůčastní také, bohužel Xperii Z4 ani Z4 Compact zde neuvidíme. Nemusíme smutnit, protože zde bude představen 10-ti palcový tablet s označením Z4 se špičkovými parametry a taky Xperia M4 Aqua.

Asus

Asus by mohl konečně vnést trochu světla do svého Zenfone 2, který připravuje v tolika variantách, že se v nich nemůže ani sám orientovat. Taky je možné, že spatříme i jeho menšího, 5-ti palcového bratříčka.

Seznam výrobců není konečný, takže uvidíme i výrobky od firem Jolla, Gionee, Nokia, Kazam a dalších.

Na která zařízení se těšíte nejvíce vy? Sdělte nám své názory v komentářích.