Ohodnoťte článek

Spekulace, to je to, co nás baví. Nesčetněkrát se mluvilo o tom, že výroba řady Nexus bude ukončena. Teď se naopak šíří fámy, že Nexus pojede dál a po posledních modelech Nexus 9, jehož výroby se ujalo HTC a Nexus 6, který zas vznikl pod záštitou Motoroly, by mohl být dalším výrobcem některý z velkých čínských producentů.

Mezi často zmiňovanými jsou Xiaomi, Huawei, Lenovo a ZTE. Pokud by Google opravdu uvažoval o pokračování řady Nexus a pokud by si opravdu za tvůrce nového modelu vybral čínského výrobce, který z výše zmíněných by byl nejžhavějším adeptem?

První čínský výrobce, o kterém se nejvíce mluví a který by připadal v úvahu je Xiaomi. A to nejen proto, že se jedná o nejúspěšnějšího čínského producenta se skvělými tržními výsledky. Dalším faktorem, který by mohl mít vliv na rozhodování Google, je samotná, a přiznejme si, že velmi charismatická, osobnost v čele Xiaomi. Ano, řeč je o Hugo Barrovi, který je nejen „tváří“ Xiaomi, ale také bývalým zaměstnance společnosti Google.

Na druhou stranu, proti Xiaomi by mohlo hovořit to, že nemá oficiální zastoupení v mnoha zemích mimo Čínu a dost možná by tento fakt mohl ztížit prodej a distribuci nového Nexusu. V tom případě by se o spolupráci s Google mohl bez uzardění ucházet nejspíše Huawei.

Jaký je váš názor? Může být dalším výrobcem Nexus čínský producent? Pokud ano, který? Komentáře pod článkem jsou, jako vždy, tím správným místem pro vaše tipy.

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.