V posledních dnech se rozpoutalo doslova šílenství s novým eshopem Xiaomiforsale.com (dále jen XFS) zaštítěným evropskými komunitami MIUI. Nebylo snad českého mobilního webu, který o tom neinformoval (i u nás jste dnes mohli najít článek od Zbyňka), ale zároveň s tím probíhaly internetem zvěsti, které mi nedaly a podíval jsem se trochu důkladněji na detaily.

Upozornění: Článek je pouhá spekulace. Cílem není poškodit dané společnosti (či danou osobu), ale upozornit na všechny dostupné skutečnosti, které se čtenáři jinde nedočetli. Děkuji za pochopení!

Po dnešním Zbyňkově článku a přelouskání komentářů pod všemi články, které se na české mobilní scéně o XFS napsaly, jsem začal zlehka. Napsal jsem na na jejich kontaktní email žádost o spolupráci v angličtině. Odpověď byla rychlá a podepsaná pouze Team XFS a odkázala mě na Miui Czech and Slovak, konkrétně pana Bártla. Tudy cesta nevedla. Šel jsem tedy cestou whois dotazu a tady už to začalo být zajímavější.

whois

 

Ukázalo se, že registrantem domény XFS u českého Forpsi je pan Jiří Mazurek jako jednatel společnosti MI SHOP CZECH AND SLOVAK s.r.o. Tedy doménu registrovalo české s.r.o. Ale email registrátora nesedí. Není to email pana Mazurka, ale email daniel(zavináč)isupport.cz. Tak jsem šel na rejstřík.peníze, abych se podíval na vazby společnosti iSupport CZ a přes toto jméno jsem se dostal k firmám jako je Stark distribution SE a Autoškola FRESH s.r.o. Podívejte se sami na veřejně dostupné informace, které přikládám na obrázku níže.

isupp

vazby

Některé věci se mi zde nezdají košer. Nechci, aby se čtenáři našeho webu nechali napálit něčím, co nemáme ověřené a proto jsem se rozhodl, že provedu testovací nákup na tomto eshopu (XFS) a výsledky zde samozřejmě zveřejním. Také mi vrtá hlavou jak to bude s DPH, zárukou 1 rok a vrácením zboží do 14 dnů pokud by se ukázalo, že majitelem je doopravdy česká společnost.

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích!

AKTUALIZACE:

26.2.2015 12:40

  1. Registrátor domény je již schován za  https://contactprivacy.com/ (zřejmě si někdo uvědomil chybu?)
  2. Jelikož jsem již provedl testovací nákup, zajímalo mě, kdo je příjemcem mých peněz z GoPay účtu. V českém GoPay mi tyto informace odmítli poskytnout, tak jsem se dotázal přímo obchodního týmu XFS a pana Jiřího Bártla z české a slovenské MIUI komunity:
  3. a) Zajímalo by mě, kdo je příjemcem peněz z GoPay účtu. Můžete pro klid všech zainteresovaných doložit příjemce plateb? GoPay mi samozřejmě tuto informaci nedodá. Myslím tím tyto: Po přihlášení do GoPay účtu XFS – Informace – Kontakty
  4. b) Kdo je vlastníkem eshopu Xiaomiforsale.com?

Po obdržení odpovědi některé ze dotázaných stran budu informovat.