Popularita chytrých hodinek pozvolna stoupá a jedním ze zásadních výtek proti modelům s LCD displeji je malá výdrž baterie na jedno nabití. Přece jen nutnost nabít každý den nebo obden odrazuje spoustu potenciálních zákazníků. Proto je snaha výrobců o vytvoření nízkoenergetického displeje enormní a Japan Display oznámili svůj nový průlomový typ, který má teoreticky spotřebovat pouze 0.5 % obvyklé spotřeby standardního LCD displeje. Což samozřejmě neznamená 200x delší výdrž, protože spotřeba je také ovlivněna zapnutým Bluetoothem a displej sám o sobě samozřejmě není na stoprocentním jasu celou dobu.

Nový displej JDI má být schopen zobrazení 262 tisíc barev na svém 1.3″ displeji a slibuje zobrazení barevného textu a grafiky bez nutnosti podsvícení, což je skvělá zpráva i pro viditelnost na přímém slunci. Další vychytávkou mají být vestavěné paměťové buňky přímo do pixelů displeje umožnující zobrazení statického obrázku v podstatě bez elektrické spotřeby.  Zatím nejsou informace o přímých objednávkách tohoto displeje pro konkrétní výrobce ale JDI ohlásil první kusy k dispozici v březnu a masová produkce v průběhu července 2015.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.