Kingzone v loňském roce překvapil všechny se svým povedeným modelem K1 (viz naše recenze), což byl pro tohoto relativně nového výrobce velký úspěch. Pak přišel poněkud krok zpět s Kinzone N3, což byl kousek (na dobu svého uvedení) s poněkud zastaralým hardwarem a vyšší cenou.

Nyní se podívejme na kousek, se kterým by Kingzone mohl opět uspět. Na jedné straně přichází remake N3 – Kingzone N3 Plus, což je smartphone s MediaTek MT6732 64-bitovým procesorem, 2 GB RAM a 16GB interní paměti. Ale N3 Plus není smartphonem, o kterém dnes chceme psát. Jedná se o Kingzone Z1, o kterém jsme se poprvé zmínili těsně před vánoci.

Jak již víme, jedná se o další vlajkovou loď od Kingzone, která si klade za cíl navázat na úspěch K1. Kingzone opět přichází s atraktivním designem, který opět spoléhá na hodně kovu a k tomu přidává působivé specifikace.

kingzone-z1-3

Kingzone Z1 přijde s MediaTek MT6752 SoC, 2 GB RAM, 16GB interní paměti, podporou LTE, Dual SIM, slotem na Micro SD karty, 3.500mAh baterií s funkcí rychlého nabíjení, fotoaparáty s 8 a 13 megapixelovým rozlišením a se stereo reproduktory. Displej o velikosti 5,5 palce bude mít „jen“ 720p rozlišení, což pro někoho může být trochu zklamáním. Ovšem jedná se o panel od JDI, takže kvalita by měla být zaručena.

kingzone-z1-2

A cena Kinzone Z1? Neméně aktraktivní! V aktuálním předprodeji na coolicool je nastavena na 199,99 dolarů a expedovat se bude chronologicky (dle předobjednávek) od 1.3.2015. Musím říct, že nový Kingzone Z1 je opět připraven stát se prodejním tahákem a budeme se jej snažit zajistit k recenzi.

AKTUALIZACE: Jelikož se kolem tohoto článku strhlo docela haló, nebyli jsme líní a zjistili jsme vám slevový kupón na 10 dolarů. Zde je: CICZ110 . Platí pro tento předprodej.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.