Před pár měsíci se i velká česká média předháněla v překvapených výkřicích na adresu malých čínských tabletů v ceně zhruba 80$ (psali jsme i my například ZDE), které dokonce v této ceně obsahovaly licenci Windows 8.1 a roční předplatné Office 365. Týden se s týdnem sešel a naši čínští úderníci nám názorně předvedli, že tato hranice ještě zdaleka nebyla tou, pod kterou se nedá jít, Ployer Momo7W s visačkou 299 juanů (tedy asi 48$) je toho živoucím důkazem.

Samozřejmě se s touto cenou dá očekávat vagón kompromisů, ale s čínskou cenou lehce přes tisíc korun českých to asi nikoho nešokuje. Jde o malý 7″ tablet s velmi nízkým „ghetto“ rozlišením 1024 x 600 pixelů na IPS displeji a poháněný procesorem Intel Atom Z3735G v kombinaci s pouhým 1 GB RAM a  16 GB eMMC paměti. Zadní kamerku nenajdeme pro jistotu vůbec a přední má lidových 0.3 Mpix. Na druhou stranu tablet disponuje rozšiřujícím microSD slotem a překvapivě i HDMI rozhraním, takže není problém ho využít jako přehrávač filmů připojený na velkou televizi. Tablet opravdu má jen to nejnutnější, nemá například ani Bluetooth a musíte se tak spolehnout pouze na Wi-Fi konektivitu. Licencovaná Windows 8.1 a roční předplatné Office 365 je samozřejmě k dispozici i tady a na stránkách výrobce lze dokonce najít informace o dual-boot verzi s Androidem. No koneckonců proč ne, za ty peníze se jedná o velice zajímavou investici, i když samozřejmě je nutno mít na paměti omezení a limity s nízkou cenou spojené. Ale osobně jsem velmi zvědav, jestli je možné tuto cenu ještě trumfnout, cynik uvnitř mi našeptává, že bezpochyby 🙂

020034 – kopie

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.