MWC v Barceloně se kvapem blíží a možná i proto se internet hemží různými uniklými informacemi o tom, co by mohla ta či ona firma na veletrhu představit. Jeden takový únik se objevil na Twitteru a uživatel @upleaks nám sděluje, že HTC připravuje novinku HTC Butterfly 3 s 5,2 palcovým displejem s rozlišením WQHD.

Pokud bychom chtěli rozklíčovat zkratku WQHD (Wide Quad High Definition) zjistíme, že jde v podstatě o QHD rozlišení, kdy písmeno W odkazuje na „širokoúhlý“ charakter rozlišení. Převedeno na pixely, by tedy displej s úhlopříčkou 5,2 palce měl mít 1440 x 2560 pixelů s hustotou 564 ppi. V současné době má už několik telefonů podobné rozlišení, například Motorola Moto Maxx, Meizu MX4 Pro nebo i Samsung Galaxy S5 LTE-A.

gsmarena_001

Budeme-li uvažovati o Butterfly 3 jako o nástupci Butterfly 2, který se objevil na trhu zhruba před půl rokem, můžeme očekávat, že spíše než na MWC, bude tento přístroj představen později. Je také otázkou, zda bude vyslán do mezinárodní distribuce, protože řada Butterfly je určena výhradně pro asijské trhy. Ať tak či tak, určitě je to dobrý důvod se těšit, co nám tedy společnost HTC na MWC v Barceloně nakonec opravdu představí.

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.