Každá země má své telekomunikační operátory. Ne jinak je tomu i v Číně. Těmi hlavními jsou China Mobile, China Union a China Telecom. Všichni tři se snaží investovat do provozu a infrastruktury LTE sítí. Podle informace, která se objevila na Shanghai Daily, je tím nejúspěšnějším v této oblasti právě China Mobile, kterému se podařilo během 14 měsíců získat 100 miliónů aktivních uživatelů 4G.

China Mobile chce do konce letošního roku navýšit počet aktivních uživatelů na 250 miliónů, což je velmi ambiciózní počin. Její soupeři, China Union a China Telecom, rozhodně nechtějí zůstat pozadu a horečně pracují na získání nových licencí pro FDD-LTE technologie. To by jim mělo zajistit větší konkurence schopnost vůči China Mobile, která své 4G služby provozuje na ryze čínských TD-LTE technologiích.

V současné době je v Číně více než půl miliardy aktivních uživatelů 3G. Předpokládá se, že jejich počet bude velmi rychle klesat s rozšiřováním pokrytí 4G. Samozřejmě s tím souvisí i prodej telefonů, podporujících 4G LTE. Mezi oblíbené čínské producenty takovýchto zařízení patří Xiaomi, Coolpad a Lenovo, které jsou cenově dostupné pro většinu čínských uživatelů. Dokonce i Apple, který je v Číně velmi oblíbenou značkou, přidal v lednu/januári do svých zařízení podporu 4G sítí, provozovaných právě společností China Mobile.

[Zdroj] [Zdroj]