Čínští výrobci si evidentně koncept systémového dualbootu zamilovali a nový Cube i6 Air 3G je dalším zářezem na pažbě. O původním Cube i6 jsme psali na konci minulého roku (článek k najití ZDE) a nová, drobátko přeznačená verze přidává v podstatě jen možnost duálních systémů. Stejně se však jedná o zajímavý kousek, protože nejde o obvyklý širokoúhlý model, ale o formát 4:3, kterých na trhu věru nenajdeme mnoho.

Cube i6 Air 3G má úhlopříčku 9.7″ s rozlišením 2048 x 1536 pixelů a od konkurence se odlišuje i použitím velmi kvalitního IGZO displeje. Vnitřnosti už tak inovativní nejsou a na jejich popis si asi už brzo vyrobím šablonu, Intel Atom Z3735F v kombinaci s 2 GB RAM a 32 GB eMMC vnitřní paměti. S visačkou 3G v názvu je jasné, že tablet má slot na SIM kartu a podporuje datové přenosy a hlasové funkce, stejně tak je vestavěna GPS, BT 4.0, podpora micro SD a 5 Mpix/2 Mpix kamerky. Tablet váží 525 g, chlubí se tloušťkou pouhých 8 mm a poměrně velkou 8000 mAh kapacitou baterie.

cube-i6-air-01_story

Systém je k dispozici, jak již bylo řečeno duální, tedy Android 4.4/Windows 8.1 s nutností restartu při jejich změně. K příležitosti čínského nového roku klesla cena na slušných 1099 juanů (176$) oproti obvyklým 1299 juanům (207$). Mezinárodní přeprodejci už kousek mají skladem a cena se pohybuje okolo 230$, takže nárůst je menší než je obvyklé, což je bezpochyby pozitivní zprávou.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.