Dnes jsme se od společnosti LG dočkali představení inovované verze jejich řady G Watch R a novinka s názvem LG G Watch Urbane je vskutku krasavec k pohledání. Osobně s povděkem kvituji pomalý přesun designu chytrých hodinek od „hi-tech“ Star Trek vzhledu ke konzervativnějšímu pojetí a LG Urbane tento trend naplňuje beze zbytku.

Hardwarově se od minula moc nezměnilo, stále uvnitř najdeme procesor Snapdragon 400 s taktem 1.2 GHz, 512 MB LPDRR2 RAM a 4 GB vestavěné eMMC paměti. Nejzajímavější je samozřejmě kulatý 1.3″ OLED displej s rozlišením 320 x 320 pixelů a hodnotou 245 ppi. Sestava senzorů je početná, kromě gyroskopu, kompasu a akcelerometru najdeme i měřič tepové frekvence. Hodinky budou vodotěsné a odolné proti prachu podle certifikace IP67 s plně kovovou konstrukcí z nerez oceli a použitím normálních 22 mm kožených pásků, takže výměna nebude problém. Softwarově se samozřejmě jedná o platformu Android Wear a budeme doufat v lepší životnost 410 mAh baterie, která u předchůdce vydržela zhruba dva dny. K dostání pak budou ve zlaté nebo stříbrné barvě.

5936bb55e2ad55f.jpg_600x600

Hodinky vypadají velmi reprezentativně a obávám se, že tomu bude odpovídat i nastavená cena, původní G Watch R začínaly zhruba na 300$ a G Watch Urbane nepochybně tuto laťku překonají. Více se dozvíme už za pár týdnů na začátku března v Barceloně na MWC 2015, kde budou oficiálně odhaleny i cenové plány.

[Zdroj]