Mimo poskytnutí vyššího výkonu použití menší dávky energie, test ukazuje, že 64-bitový Snapdragon 810 má dokonce nižší teploty, než Snapdragon 801. Je dobré mít na paměti, že většina přístrojů tzv: throttluje, tudíž snižuje svůj takt jader pro snížení/udržení teploty kolem 45°C. Běžná teplota v místnosti se pohybuje kolem 25°C, takže čip musí pracovat jen v rozmezí 25-45°C, což není zrovna příliš.

Snapdragon 801, čip používaný roku 2014 ve vlajkových lodích, jako jsou například Xiaomi Mi4 (recenze) nebo OnePlus One (recenze), běží při zatížení na vyšších teplotách, než nejnovější Snapdragon 810. Teplota Snapdragonu 801 při hraní závodní hry Asphalt 8 po dvaceti minutách při stejných podmínkách pro Snapdragon 810, má o 5 °C více, než nový Snapdragon 810.

Ještě větší je rozdíl při delším snímání videa, kdy nižší teplota u Snapdragonu 810 znamená nižší příjem energie, nižší teplotní ztráty a delší výdrž na baterii.

Snapdragon 810 bude letos hlavním čipem, osazavaný v nejvyšších řadách modelů mobilních zařízení v čele s LG G4, LG Flex 2, Xiaomi MiNote Pro nebo HTC One M9.

Teploty při hraní:

Temperature-of-the-two-chips-during-video-game-play.jpg

Teploty při nahrávání videa:

Temperature-of-the-two-chips-during-video-capture.jpg[ Zdroj ]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.