Včera uspořádala společnost Xiaomi malou tiskovou konferenci v San Francisku. Od začátku února/februára, kdy unikly informace o chystané konferenci, se spekulovalo tom, že Xiaomi zřejmě chce vstoupit na americký trh, což mnozí skeptici považovali za nemožné.

Podle posledních informací se Xiaomi nezajela do Ameriky jen tak předvést a seznámit tamní odbornou veřejnost se svými produkty a značkou, která patří mezi ty nejznámější v Číně. Údajně chce společnost v USA otevřít svůj on-line obchod, kde začne prodávat všechna svá zařízení s výjimkou telefonů. To bude zřejmě dáno patentovými zákony USA, kdy Xiaomi bude muset nejdřív získat licenční oprávnění pro prodej svých telefonů na americkém trhu.

Mezi jiným zazněla na konferenci i informace o tom, že společnost Xiaomi pokořila další milník a v současné době má 100 milionů aktivních uživatelů MIUI, což je určitě fakt, kterým se můžou v Americe směle pochlubit. Toto číslo se může leckomu zdát nadnesené, ale když uvážíme, že Xiaomi v začátcích své existence nejprve uvedla MIUI ROM a nabídla ji uživatelům Android zařízení a teprve rok nato se pustila do výroby telefonů, pak je počet 100 milionů uživatelů MIUI poměrně reálný.

[Zdroj]