THL je v našich končinách poměrně známá společnost a velkou zásluhu za to nese například model THL 5000, který nabízí v porovnání s většinou konkurence netradičně dlouhou výdrž díky akumulátoru s kapacitou 5000 mAh. Pro tento rok si čínská společnost připravila vlajkovou loď THL 2015, která dle dřívějších informací měla být představena až v březnu/marci na MWC, ale předprodej začal již nyní a tak už víme přesné specifikace, cenu i vzhled zařízení.

Dostatečný výkon zajistí 64 bitový procesor MediaTek MT6752 s osmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,7 GHz doplněný o 2GB RAM. Použitý čipset podporuje i vysokorychlostní LTE v pásmech 1, 3,7 a 20. Vnitřní úložiště pak má kapacitu 16 GB a je přítomen i slot na microSD kartu. Úhlopříčka IPS displeje dosahuje velikosti rozumných 5-ti palců s rozlišením 1920 x 1080. Přední fotoaparát dostal rovných 8 MPx a zadní snímač, jenž dodává Sony má rozlišení 13 MPx a k dispozici je i LED diodový blesk. Vedle fotoaparátu ale nalezneme i něco co by v této cenové kategorii čekal málokdo a to je snímač otisků prstů. Baterie má průměrných 2700 mAh.

13

Cena v předprodeji je necelých 240 dolarů a pokud použijete při nákupu na Coolicoolu, kde předprodej probíhá, slevový kód CICTHL, tak cena klesne ještě o 10 dolarů níže. První kusy budou rozeslány 1. března/marca a jeden z nich se podívá i k nám do redakce, konkrétně se dostane do mých rukou, takže se můžete těšit na recenzi.

[zdroj] [zdroj2]