O tom, že společnost OnePlus pracuje na vývoji nové vlastní ROM se už nějaký ten pátek mluví. Zatím je vše na bázi spekulací a snad jediná jistota je název nové ROMky, OxygenOS.

Přestože OnePlus včera zveřejnila na svém fóru další informace k OxygenOs, neřekla v podstatě nic bližšího. Nabídla pouze seznámení s týmem vývojářů, kteří na nové ROMce usilovně pracují.

Tým je sestaven z těch nejlepších průmyslových designérů a inženýrů z celého světa. Své zástupce zde mají USA, Kanada, Indie, Itálie, Kolumbie, Libanon a Španělsko. Asi nejznámějším členem týmu je Aaron, který pracoval jako softwarový inženýr při vývoji ROM Paranoid Android.

OnePlus se jen velmi stroze vyjádřila i k otázce, proč pracují na vývoji vlastní ROM. „Vytvořením vlastního software jsme schopni nabídnout lepší lokalizace a rychlejší aktualizace. Můžeme lépe realizovat podněty uživatelů a přímo s nimi pracovat na zlepšení našeho OS.“.

Na otázku kdy a kde bude možno si OxygenOS stáhnout, odpovídá OnePlus velmi lakonicky: „Existují podmínky a certifikáty, které musí být před uvolněním nové ROM, založené na Lollipop, splněny. To trvá nějakou dobu. Rozhodli jsme se nabídnout plně stabilní systém a ten je zatím ve fázi testování. Vzhledem k tomu, že je to naše první verze vlastního software, musíme zajistit, aby vše bylo stabilní a plně funkční ještě před tím, než ho nabídneme uživatelům ke stažení. Tímto vám všem chceme poděkovat za trpělivost.“.

Takže buďme trpěliví a věřme, že OxygenOS se podaří otestovat a odladit v co nejbližší době.

[Zdroj]