Informace, které se objevily na twitteru @upleaks potvrzují předchozí spekulace o tom, že HTC pracuje na vlastní nositelné elektronice a prozatímní označení je Petra. Nabídka společnosti Google v podobě Android Wear byla odmítnuta a HTC přijde s vlastním operačním systémem RTOS, který si bude rozumět s Androidem i iOS.

Upleaks zveřejnil několik specifikací, podle kterých si můžeme udělat předběžný obrázek o tom, jak zařízení bude vypadat. Technologie Plastic OLED umožňuje vyrobit prohnutý panel, jenž v tomto případě bude mít velikost 1,8 palců s rozlišením 160 x 32 pixelů, což by naznačovalo, že půjde spíše o náramek než hodinky. Také se může jednat o chybu a rozlišení může být nakonec 160 x 320. Komunikace probíhá skrze Bluetooth a své místo si najde i GPS, na které se často zapomíná. Udaná výdrž baterie jsou 3 dny.

Funkce jsou obdobné jako u konkurence. Zobrazení času, stopky, budík, zobrazení notifikací, sledování spánku a aktivity, spoušť fotoaparátu atd… Jedna odlišnost se ale přece najde. Ostatní hodinky a náramky odhadují kroky pomocí akcelerometru a gyroskopu. HTC na to jde lépe a přesněji. V balení by totiž měl být i sensor, který se připevní k podrážce nebo přímo do boty a tak zjistí přesný počet kroků, které vykonáte.

Zařízení bude dostupné ve třech velikostech a váha je příjemných 23 gramů. Nezbytná pro tento typ elektroniky je i určitá odolnost a HTC nabízí certifikaci IP57.

S oficiálním představením se počítá v prvním kvartálu letošního roku a prodej bude zahájem nejprve v USA, poté celosvětově.

Těšíte se na takové zařízení od HTC, nebo považujete „wearables” za zbytečnost?

[zdroj] [zdroj2]