Když se řekne Kodak, tak snad každý, kdo občas něco vyfotil analogovým foťákem, řekne svitkový film. Dost možná právě proto, když Kodak prezentoval na CES 2015 svůj historicky první chytrý telefon, všichni očekávali, že bude výrazně orientován na fotografický sektor.

Kodak ve spojení se společností Bullitt však představil telefon, zaměřený na méně náročné spotřebitele. Kodak IM5 je snadno a intuitivně ovladatelný. Disponuje jednoduchým uživatelským rozhraním, které snadno zvládnou i úplní smartphonoví začátečníci. Stejně tak i zadní 13 MPix fotoaparát je vybaven funkcí, která umožní schválení fotografie ještě před tím, než je uložena do telefonu.

Čerstvé informace potvrzují původní předpoklad, že se Kodak IM5 začne prodávat na přelomu března/marca a dubna/apríla v Evropě. Ano, britský prodejce Clove má už teď IM5 v nabídce, zatím ve formě před objednávek za 158,32 liber (zhruba 5.912,- Kč). Pokud vás tento telefon zaujal a měli byste zájem o koupi, tak zde najdete podrobné specifikace a můžete si i Kodak IM5 před objednat.

[Zdroj]