Společnost Asus zaujala na veletrhu CES 2015 jak odbornou, tak i laickou veřejnost svými přístroji ZenFone 2 a ZenFone Zoom, o nichž jsme vás informovali zde.

Dnes se zaměříme na ZenFone Zoom, a to hlavně proto, že už na CES si všichni lámali hlavy, jak se inženýrům z Asus podařilo nacpat do poměrně štíhlého telefonu (11,95 mm) objektiv s trojnásobným optickým zoomem. Tímto se ZenFone Zoom totiž stal nejtenčím telefonem, osazeným takovýmto objektivem. Co tedy stojí za touto záhadou hlavolamu? Asus odtajnil, že do ZenFone Zoom použili objektiv společnosti Hoya, což je nejtenčí objektiv s 3x optickým zoomem.

This slideshow requires JavaScript.

Hoya vyvinula tento objektiv s označením CUBE právě pro smartphony, které se zaměřují na fotografický sektor. Objektiv má nejen 3x optický zoom, ale především má velmi úzký profil, pouhých 6 mm. Také disponuje optickou funkcí Shake Reduction, díky níž jsou fotky jasné i při focení za velmi špatných světelných podmínek. Objektiv CUBE také umožňuje fotit snímky s vysokým rozlišením bez ztráty detailů.

Teď už zbývá jen čekat na datum, kdy bude Asus ZenFone Zoom vypuštěn na trh. Doufejme, že to bude brzo a že i cena bude aspoň trochu přijatelná.

[Zdroj] [Zdroj]