Zlato, platina, Swarovski kameny, pravá kůže, nevšední design…přátelé, to není známka punku, to je známka luxusu. A takovýto luxus se nevyhýbá ani trhu s mobilními telefony.

O několika opravdu luxusních a velmi drahých telefonech pro „horních deset tisíc“ jsme už psali. Dnes se do fronty o zájem zbohatlíků postaví hned za telefony Gresso Regal a Tonino Lamborghini také Hanmac New Defency.

Dřív, než se začneme zabývat samotným přístrojem, představme si ve zkratce společnost Hanmac. Hanmac je francouzská firma, která se na trhu etablovala v roce 2005 a zabývá se výrobou luxusních telefonů a údajně je velmi vyhledávanou mezi evropskou smetánkou. O pár let později se stává výhradním distributorem luxusu pro bohaté čínské soudruhy. K výrobě svých zařízení používá toliko kvalitní materiály, jako jsou ušlechtilé kovy, kaučuk, safírové sklo, keramika a samozřejmě zlato. Podmínkou luxusu je také ruční výroba.

This slideshow requires JavaScript.

Jakými parametry je tedy obdařen tento fešák s designem jako z knihy „Vynález zkázy“? Přiznejme, že uvnitř telefonu se opravdu žádný velký luxus nekoná. Displej má úhlopříčku 3,5 palce s rozlišením 480 x 800 pixelů, je ovšem chráněn safírovým sklem. Procesorem je čtyř jádrový Mediatek 6589 s taktem 1,2 GHz. Operační paměť má kapacitu 2 GB a vnitřní pak 64 GB. Baterie má kapacitu 1450 mAh a operačním systémem je Android 4.2. Zadní fotoaparát je 13 MPix a přední 5 MPix.

Čínská elita, toužící po tomto unikátu, bude muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy, protože cena telefonu se pohybuje v relacích od 16.800 jüanů (3.169 dolarů/77.913,- Kč) do 38.000 jüanů (6.083 dolarů/149.530,- Kč). Pokud se chcete krasavcem z díly Hanmac pokochat alespoň pohledem, nahlédněte sem.

[Zdroj] [Zdroj]