Už to tak vypadá, že do konce tohoto roku by se některé chytré telefony mohly dočkat nového krytí, tedy přesněji ochranného skla pro své displeje. Společnost Corning totiž oznámila, že pracuje na novém typu skla, které by v sobě neslo kombinaci odolnosti proti poškrábání, jakou má safírové sklo a bylo by odolné i proti rozbití při pádu telefonu, jako u Gorilla Glass 4. Toto nové super sklo má zatím krycí název Project Phire.

Safírové sklo je velmi odolné proti poškrábání a proto se používá ke krytí objektivů fotoaparátů nebo ciferníků luxusnějších hodinek. Má však jednu malou nevýhodu, je totiž poměrně dost křehké a poměrně těžší než Gorilla Glass. Proto se u Project Phire využije vlastností jak safírového skla, tak Gorilla Glass a nové sklíčko bude super odolné po všech stránkách.

Zní to rozhodně zajímavě, ale je otázkou, zda se společnosti Corning podaří toto super sklo nasadit ještě do konce tohoto roku, protože ani poslední, čtvrtá generace Gorilla Glass ještě není příliš rozšířená a najdeme ji jen u mála telefonů.

[Zdroj] [Zdroj]