Včera jsme informovali o prvních výstřelech války mezi čínskými výrobci tabletů Teclast a Onda (článek naleznete ZDE) vypálenými prostřednictvím sociální sítě Weibo. V Onda si samozřejmě přímý útok Teclastu nenechali líbit a pospíšili s bleskurychlou odpovědí, ke cti jim budiž přičteno, že se pokusili plus mínus o konstruktivní tón odpovědi.

Pro začátek použijí poměrně chabou obranu v podobě prohlášení, že útok Teclastu na model Onda v919 3G Air je plný výmyslů, že recenze uživatelů hovoří o jejich spokojenosti s produktem a že prodejní čísla modelu jsou lepší než u konkurenčních řešení. Mno budiž, nic z toho v podstatě nemá vypovídající hodnotu, ale tím se samozřejmě Onda jen rozehřívala 🙂 Dále následuje obšírné vysvětlení použití INSYDE BIOSu v produktech Onda na rozdíl od AMI BIOSu v Teclastu, kde se hovoří o teoretickém zkrácení životnosti v případě AMI řešení díky dvojímu elektrickému povelu k rebootu. Na závěr obranného odstavce pak velmi nepřesvědčivě hájí odhalený Potěmkinovský „mono -stereo“ reproduktor slovy o lepší akustice díky jejich řešení a řečnické otázce o tom kdo opravdu pozná stereo u malého 8″ tabletu.

ondacounterteclastweibo06

 

Potom však pomalu přechází do ofenzívy a věci se hned stávají zajímavějšími 🙂 Narozdíl od Teclastu si vystačí jen s obrázky namísto videa a obviňují Teclast z nedostatečného odstínění komponentů a skrývání tohoto problému pod vrstvou maskovací izolační pásky jak je vidět na obrázcích kolem. Dále pak z uchycení baterie na desce pomocí připájených kabelů a ne pomocí konektoru jak je zvykem u Onda produktů a dva roky starého postupu uchycení dotykové vrstvy ne přímo na desce. Jako třešničku na dortu si pak nechali nejtvrdší direkt a obvinili Teclast, že chaotický drát na obrázku níže je ve skutečnosti jediná anténa tabletu sloužící pro Wi-Fi, Bluetooth a 3G. Jako porovnání s vlastním produktem pak obratně nabídli vysvětlení, že dvojice kabelů vedoucích přes baterie u Onda v919 jsou ve skutečnosti perfektně umístěné antény a že tento design je záměrný…

ondacounterteclastweibo08

Z celé kauzy se zatím dá jen usoudit, že oba výrobci mají máslo na hlavě ohledně detailů při výrobě a konstrukci svých produktů a současná válka dle mého názoru nesvědčí nikomu. Ale horké čínské hlavy tento názor evidentně nesdílí, takže se zítra můžete těšit na další pokračování, kolo třetí 🙂

[Zdroj]

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.