Nedávno nám společnost OnePlus odkryla název svého nově vyvíjeného operačního systému OxygenOS. A kdo zakoupil telefon v poslední době, zjistil, že došlo k odstranění loga CYANOGENu ze zadního krytu telefonu. No a nyní přichází oficiální, a o to více překvapivá zpráva od společnosti CyanogenINC o uvolnění další OTA aktualizace pro telefony OnePlus One, CyanogenMod 12S. Společnost CyanogenINC to dala na vědomí skrze svůj Twitter účet.

Podle toho, co stojí v tweetu, Cyanogen již dokončil testovací fázi CyanogenModu 12S, který je založen na základu Android 5.0 Lollipop a nyní se čeká na certifikaci GMS.

CyanogenMos 12S _3

Tak to vypadá, že fanoušci OnePlus se mají v tomto měsíci na co těšit. Za prvé nám společnost OnePlus avizuje na 12. února/februára větší seznámení se se svým OxygenOS a za druhé společnost Cyanogen pravděpodobně vypustí OTA aktualizaci CyanogenMod 12S.

Po přečtení dalších tweetů se mimochodem dozvíme, že nepůjde o poslední OTA aktualizaci ze strany Cyanogenu pro OnePlus One. Cyanogen přislíbil podporu telefonu dle smluvního závazku, tedy na dva roky. Tento termín vyprší v roce 2016.

CyanogenMos 12S _2

CyanogenMos 12S _4

Z reakce jednoho uživatele o možném vypuštění obou OS, určených pro OnePlus v nejbližší době, můžeme vyčíst, cituji: „hospodářská soutěž a možnost výběru nebývá nikdy na škodu“. Nyní tedy nezbývá nic jiného, než ještě nějakou chvíli vyčkat, abychom byli schopni posoudit, jakým způsobem se přerod z Android 4.4 KitKat na Android 5.0 Lollipop Caynogenu povedl, respektive, jak si OnePlus poradí se svým nově vznikajícím operačním systémem OxygenOS.

CyanogenMos 12S _5

CyanogenMos 12S _1

Zatím si můžeme tu chvíli čekání zaplnit například shlédnutím videa, slibně vypadající boot animace nově vznikajícího OxygenOS, které se objevilo na YouTube. O pravosti animace se však vedou diskuze, a to už jen z toho důvodu, že animace se dá stáhnout zde. Takže majitelé „flashlých“ zařízení si ji můžou stáhnout do svého telefonu.

[zdroj][zdroj]