Ač nás to nepřekvapuje, tak v Číně se vyloupl další výrobce smartphonů a musíme říci, že nás se svou vlajkovou lodí Manta 7X uchvátil. Pojďme se tedy na tento nejnovější čísnký zázrak podívat podrobněji.

Manta 7X specifikace

Manta 7X vypadá velmi podobně jako Nexus telefony, což je vzhled, který se nám opravdu líbí. Manta bude uvolňovat dvě verze svého telefonu, Manta 7X, na ten se v tomto článku zaměřujeme a druhá bude Manta 7L, o které detaily zatím ještě neznáme.

manta-7x-1

Manta opravdu doufá, že upoutá pozornost potenciálních kupujících, kteří ocení dobré specifikace, pěkný design a jedinečné vlastnosti. Nesnaží se napodobovat Xiaomi nebo Meizu a stejně jako Huawei se soustředí na mid-range a high-end smartphony.

manta-7x-2

Takže k těm specifikacím. Snapdragon 801 o taktu 2.5GHz s 2GB RAM a 5,5 palcový 1920 x 1080 FHD displej od Sharpu. Dle mého je dobře, že zde není 2K, které můžeme vidět např. u Meizu MX4 Pro a FHD rozlišení je pro telefon naprosto dostačující.

Hmotnost telefonu je 200 g, což je poněkud více, než najdeme u konkurence, ale i díky tomu můžeme v Mantě najít obrovskou baterii o kapacitě 4200mAh.

Rozměry jsou 151,3 x 76 x 9,8 mm a diplej zabírá z přední strany 74,96%. Tloušťka je také opravdu velmi působivá vzhledem k velikosti baterie, ale najdeme zde jen podporu jen pro jednu SIM a spoléhání se na 32 GB interní paměti.

manta-7x-3

Micro SIM umožňuje síťovou podporu pro TD-LTE, FDD-LTE, WCDMA a GSM. Kompletní specifikace sítí nebyly ještě zveřejněny.

Co se týče fotoaparátu u Manta 7X, tak zde najdeme 13 megapixelový IMX 214 senzor od Sony s f/2.0 clonou a OIS. Přední fotoaparát je opět 13 megapixelový Sony IMX 214 a opět s OIS!

manta-7x-4

Jedním z hlavních rysů Manta 7X je absence fyzických tlačítek. Nejsou zde žádná tlačítka pro zapnutí, ovládání hlasitosti nebo Home. Home tlačítko je kapacitní jednotka pod displejem a na okrajích Manta 7X jsou dotykové senzory pro zapnutí telefonu a ovládání hlasitosti. Dokonce i čtečka otisků prstů byla umístěna na boku telefonu pro zvýšení bezpečnosti. Jak se tato absence tlačítek promítá v praxi v tuto chvíli říci nedokážeme, ale byli bychom rádi, kdyby se nám Manta 7X dostala na recenzi, abychom si to mohli vyzkoušet.

manta-7x-5

Manta také vyvinuli vlastní Android ROM s názvem M07 OS, což je nadstavba nad Androidem 4.4.4. Zatím je pouze v čínštině a v angličtině a využívá bočních dotykových panelů pro snadný přenos souborů a procházení menu.

Manta 7X ceny a dostupnost

Manta 7X je skvěle vypadající telefon s některými zajímavými vlastnostmi a výkonným hardwarem. S anglickou ROM, WCDMA a FDD-LTE má velký potenciál oslovit i mezinárodní zákazníky, ale ty může poněkud odradit jeho dostupnost a cena.

manta-7x-6

V současné době se Manta 7X prodává pouze prostřednictvím jejich vlastních čínských webových stránek s cenou 4080 jüanů (cca 652 dolarů), což nám přijde docela dost. Také je otázkou úroveň podpory v podobě aktualizací, jelikož se jedná o společnost stále poměrně novou.

manta-7x-7

Pokud vás Manta 7X zaujal, ale odradila vás jeho cena, zkuste si počkat na detaily o Manta 7L, o kterém se říká, že bude cenově daleko přijatelnější s HW na platformě od Mediateku.

Tak co říkáte na Manta 7X?

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.