Nejnovější přírůstek do stáje produktů Meizu byl představen jen před pár dny (psali jsme ZDE) a Meizu M1 zcela nepokrytě vyzvalo na souboj o krále low-endu dosavadního suveréna v podobě Xiaomi Redmi 1s/2s Nad konkurentem má hardwarově navrch snad ve všech aspektech a cenou ho dorovnává. Cenovka v podobě 699 juanů (110$) za výkonný 64-bitový čipset MT6732, 5″ displej s rozlišením 1280 x 768 pixelů a historicky první rozšiřující slot na SD karty od Meizu je vskutku parádní nabídka. Snad jen 1 GB RAM trochu zamrzí, ale nic není dokonalé a jde přece o nižší třídu pro méně náročné.

Malý zádrhel však nastal v podobě kapacity baterie, protože při ohlášení Meizu vytroubilo do světa slušných 2610 mAh, ale kvůli problémům s kvalitou baterií odhalenou při výstupních kontrolách bylo nuceno na poslední chvíli změnit dodavatele. Kapacita baterie  M1 se tedy snížila na 2500 mAh, ale Meizu slibuje díky optimalizacím ve FlymeOS naprosto stejnou životnost jako u původně plánované. I tak nominálně poráží konkurenčního kohouta od Xiaomi, který má k dispozici jen 2200 mAh baterii. Meizu M1 by mělo spatřit světlo světa pro zákazníky už za dva dny takže se těšme na první testy a dojmy.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.