Ačkoliv bych rád slovy klasika zahlásil „za dobu mé nepřítomnosti se nic zajímavého nepřihodilo“, tak pravý opak je pravdou a já tak musím dohnat resty tabletového světa a našim čtenářům představit i drobátko starší lednové novinky. Jednou z nich je bezesporu vylepšená verze Chuwi Vi8 (o kterém jsme psali ZDE), konkrétně Chuwi Vi8 Special edition, která se chlubí prvenstvím v možnosti přehazování dual-boot systémů takzvaně za pochodu, bez nutnosti restartu.

Hardwarově se Special edition vůbec neliší od té normální a jedná se tedy o 8″ tablet s rozlišením 1280 x 800 pixelů, poháněný vnitřnostmi v podobě Intelu Atom Z3735F, 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložiště. Jediný, zato zásadní rozdíl je v přítomnosti dvojice nezávislých systémů (samozřejmě se jedná o Android 4.4 a Windows 8.1) a samotné přepínání mezi nimi je vyřešeno softwarovým tlačítkem bez nutnosti restartu, což je příjemná změna oproti konkurenčním řešením např. Ramosu či Teclastu. Zatím není dostatek dostupných informací, zda se i zde bude jednat o zcela samostatné partition oddíly disku, vyhrazené pro systémy, které na sebe vzájemně nevidí.

270140

Každopádně se jedná o pionýrský produkt a příjemná je i cenovka, oproti původnímu Vi8 narostla čínská cena z 499 juanů (81$) pouze na 549 juanů (88$), takže není důvod se nad původním modelem i jen zamyslet. První vlaštovky mezi mezinárodními prodejci mají cenu zhruba v rozmezí 115-120$, což je obvyklý nárůst a za tuto sumu se jedná o velmi zajímavý kousek lákající ke koupi.

270135

[Zdroj]