Pokud jste fanoušky natáčení videí a používáte k tomu i váš chytrý telefon, tak dnes tu máme něco pro vás. Jedná se o chytrou pomůcku, která by vám měla dopomoci k ještě lepším a profesionálnějším výsledkům ve vaší tvorbě. Ačkoli mnohá zařízení již standardně v sobě ukrývají OIS (optickou stabilizaci obrazu), tak občas je potřeba použít ještě dokonalejší metodu. V tomto případě by mohla nastoupit základna Wenpod SP1 jako externí stabilizátor kamery.

Na trhu najdeme již mnoho smartphonů, které dokážou pořídit skvělé záznamy obrazu klidně i v 4K záznamu a mnozí uživatelé již tuto funkci dokážou přetavit v působivá filmová dílka.

wenpod SP1 _1

Čím více je populárnější používat telefony k natáčení filmů, tak tím více se na trhu objevují různá příslušenství, která by vám měla pomoci dosáhnout ještě lepších výsledků. Dnes si jednu takovou představíme v podobě čínského Wenpod SD1. Možná může někdo namítnout, proč bych měl investovat do dalšího příslušenství, když již ve svém telefonu mám OIS stabilizaci. Ale ruku na srdce, žádná OIS stabilizace není dokonalá a všemohoucí. Díky výše zmíněnému příslušenství získáte nástroj, který dokáže i při rychlých a nečekaných pohybech zaručit plynulý přechod obrazu a omezit tím trhané úseky ve vašich scénách.

Wenpod SP1 je vlastně taková základna/stativ do ruky, která se může pochlubit akcelerometry, gyroskopy a motory, které dokážou udržet váš telefon v klidu a v určené ose. Přestože zařízení disponuje stabilizací pouze ve dvou osách, rozdíl mezi ručním snímáním a s použitím základny Wenpod SP1 je znatelný.

Základny jsou vyráběny i pro další zařízení, jakými jsou např. kamery GoPro a společnost chystá i další modifikace pro kompaktní a mirrorless fotoaparáty. Příjemným bonusem přímo v balení je pak přítomnost adaptérů na veškeré modifikace světových zásuvek.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.