Ohodnoťte článek

Po kratší odmlce způsobené dovolenou se vracím k aktivní činnosti a hned mám možnost čtenářstvu naservírovat šikovnou srovnávací tabulku kolegů ze Cngadget.info, která přináší pětici asi nejzajímavějších 7″ a 8″ tabletů podporujících duální OS. Možnost jednoduchého rebootu Windows 8.1/ Android 4.4 se stala u čínských výrobců v posledních týdnech velmi populární a doufáme, že malé srovnání pomůže k lepší orientaci 🙂

comparison-duos-tablets

Všechny výše zmíněné modely mají podobný základ v podobě Intel Bay-Trail procesoru, ale liší se poměrně radikálně kvalitou konstrukce, velikostí RAM  a hlavně kapacitou baterie. K pohodlnému používání Windows 8.1 se nedá než doporučit alespoň 2 GB RAM takže Vido se z reálné konkurence diskvalifikuje v podstatě samo. U techniky také samozřejmě není na škodu kvalita a četnost zákaznické podpory v podobě nových firmwarů a péče o model a v této disciplíně vycházejí lépe větší značky, tedy Cube a Teclast. Modelem s poměrem cena/výkon je jak z tabulky vyplývá Chuwi Vi8 Special edition ( podrobněji se mu budu věnovat v samostatném článku zítra). Podotýkám, že tabulkové ceny jsou platné pro čínský trh a nejedná se tedy o přímé nákupní hodnoty pro našince, slouží tedy spíše k poměrovému porovnání.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.