Od včerejšího dne se prostřednictvím oficiálních stránek sociálních sítí OnePlus šířili zajímavé upoutávky. Základem byla Mendělejevova periodická tabulka prvků, což opět vyvolalo vlnu různých kreativních dohadů s čím to na nás vlastně společnost vyrukuje. Jedním z mylných, avšak často zmiňovaných odhadů, byl  kovový zadní kryt telefonu. Ten, kdo nakonec hádal uvedení nového operačního systému pro telefon nebyl daleko. Společnost dnes totiž uvedla název své vyvíjené ROM OxygenOS, tedy kyslík/O2.

Celý proces vývoje nového operačního systému byl odstartován po poměrně pikantní dohře mezi Cyanogenem a OnePlus při vstupu obou společností na indický trh na přelomu listopadu a prosince. Bohužel ne ve svazku kooperace. Více o této kauze si můžete přečíst zde a zde. V současné době je skoro jasné, že spolupráce mezi OnePlus a Cyanogenem má vážné trhliny. Ačkoli mezi těmito společnostmi existuje jakási dohoda/smlouva o podpoře až do roku 2016 nedá se očekávat, že vše bude probíhat hladce. Steve Kondik sice přislíbil další OTA aktualizaci, a to již na následující měsíc (únor), ale obavy jsou namístě. Aktualizace by měla být postavena již na Android 5.0 Lollipop, ale pokud vezmeme v potaz „povedené“ aktualizace z dřívější doby, tak jak asi dopadne tato? No buďme pozitivní a věřme v dobré úmysly Cyanogenu a jeho teamu. Určitě se však nedá očekávat, že by CyanogenMod byl součásti chystané novinky OnePlus Two.

OxygenOS _3

Ale vraťme se zpět k OnePlus. Kdo sleduje tuto značku ví, že OnePlus již uvedl neoficiální aktualizaci na Android 5.0 Lollipop, a to na přelomu Silvestra a Nového roku. Tato aktualizace nemá však nic společného s CyanogenModem, ale je to čistě pracovní verze vlastního vyvíjeného OS. Ta je zatím pracovně  pojmenována Alpha (více najdete zde).

OxygenOS _2

Společnost zhruba v polovině prosince vyzvala prostřednictvím vlastního fóra své fanoušky o spolupodílení se na návrhu názvu pro nově vznikající ROMku. Každý člen se mohl vyjádřit a navrhnout název, který by byl nejvíce korespondující s filozofií značky. Po více, jak měsíci OnePlus dnes odhalil název: OxygenOS. Ten byl vybrán z mnoha návrhů členské základny fóra. Společnost nakonec nejvíce inspiroval Kyslík, prvek, který ztělesňuje jednoduchost a lehkost. Slovy společnosti: „Kyslík najdeme všude kolem nás. Je součásti nás a všeho co děláme. Je základním kamenem a může být součástí něčeho velkého.“

OxygenOS _1

OnePlus nás tímto zve na 12. února, kde odhalí více informací. Věřme tedy, že se bude na co těšit. OxygenOS by totiž měl být nový nekomplikovaný operační systém zaměřený na jednoduchosti a bez zbytečných funkcí navíc.

[zdroj]