Coolpad SK1-01, který se nyní objevil na stole čínského certifikačního úřadu TENAA, by mohl být námi nedávno zmíněný Coolpad IVVI s displejem 4.7 palce. Otázkou však je, zda Coolpad dostojí i svému druhému avizovanému rozměru, který se objevil v teaseru, a to rekordní tloušťce těla 4,7 mm.

Z minulosti již víme, že Coolpad dokáže vyprodukovat zajímavé telefony, které splňují i hardwarové nároky high-end přístrojů, případně implementací inovativních prvků do svých přístrojů. Nový přístroj pod značkou IVVI patří mezi menší zařízení, než je při současném boomu phabletů v Číně obvyklé.

V teaseru se objevila míra 4,7 mm, kterou však nedokážeme zatím k ničemu přiřadit. Ve specifikacích uvedených na TENAA stránkách se totiž objevuje pouze průměrná tloušťka přístroje 7,9 mm. Dále se zde zmiňuje i velmi nízké rozlišení displeje 540 x 960px, 1GB RAM, procesor s taktem 1,2 GHz, Android 4.4.4 KitKat a překvapivě 8 Mpx kamery z obou stran. Samotné úložiště je rozšiřitelné o microSD karty a nalezneme zde i zabudovaný infraport.

Zdá se tedy, že se bude jednat o právoplatný low-entry přístroj, u kterého se stěží můžeme dočkat tak tenkého těla, zvláště vezmeme-li v úvahu, jaké by byly vynaložené náklady na vývoj tak tenkého těla.

[zdroj][zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.