Microsoft má Skype, Apple má FaceTime a iMessage, Facebook má Messenger. A co má Google? Google má Hangouts. Aplikace pro rychlé textové zprávy, skupinový chat, hlasové a video hovory. Pokud jste Hangouts doposud nepoužívali, je dobré říci, že se jedná o docela přesvědčivou službu/aplikaci. Je výborně zakomponována do systému Android a je součástí Chrome OS za pomocí rozšíření pro použití v prohlížeči Chrome na stolních počítačích. Stejně jako pro Android, můžete si aplikaci Hangouts stáhnout také pro iOS. Pro Android si aplikaci můžete stáhnout zde a pro iOS ji najdete ke stažení tady.

Co je Hangouts

Hangouts je integrovaný v Androidu a je propojený se všemi Google službami a dá se samozřejmě používat i na desktopu. Tato komunikační aplikace je nástupcem Google Talk. Hangouts umožňuje zasílání zpráv vašim kontaktům. Druhá strana nemusí být v daný okamžik „online“, každopádně zpráva bude prostě doručena. V okamžiku, kdy se příjemce zprávy dostane do stavu „online“, zpráva je mu k dispozici. Nemusíte tedy jako v Google Talku kontrolovat seznam kontaktů, zda je uživatel „zelený“ (online) či alespoň „oranžový“ (online ale neaktivní). Přestože všechny tyto funkce Hangouts svým způsobem obsahují, nutně je nepotřebujete. I seznam kontaktů vlastně použijete pouze za účelem zahájení konverzace. Hangouts využívá veškerou komunikační škálu a v klidu nahradí Skype nebo FCB Messenger (který je mimochodem hodně pozadu).

device-cluster

Intuitivní použití

Svým designem je aplikace Hangouts jednoduchá, její použití je intuitivní. Základ tvoří seznam vašich kontaktů z Google+, ve kterém můžete buď manuálně listovat nebo vyhledávat skrze jméno, e-mail, telefon či kruh. Chcete-li s někým hangout zahájit, jednoduše ho označíte, objeví se u něj zatržítko a takto můžete přidat uživatelů i více, čímž vznikne skupinová konverzace či skupinový videochat. To, o jaký typ konverzace půjde, si volíte tlačítkem ve spodní části displeje po označení uživatelů. V chatu můžete kdykoli zahájit i video, samozřejmostí je i přidání dalších uživatelů.

google-hangouts-hands-on-2

V příštím díle si ukážeme základní ovládání Hangouts přímo z telefonu. Standardní podporu a jednoduché návody získáte na Google na těchto adresách: