Jednou z nejpozoruhodnějších funkcí od Xiaomi je jeho uživatelské rozhraní (UI) s názvem MIUI. Xiaomi MI4 smartphone přichází s množstvím nových funkcí, které jsou opravdu užitečné.

Hlavní výhodou MIUI oproti běžnému Androidu je ta, že Android má některé vlastnosti, které mohou být povoleny nebo provedeny pouze s pomocí aplikací. Ovšem MIUI má vestavěný jednotný design jazyka, který nevyžaduje jakékoliv aplikace a kterým můžete ovlivňovat výkon vašeho telefonu. Pojďme si ukázat pár užitečných triků, které by vám mohly hodit při práci s MIUI. Tyto tipy a triky jsou použitelné pro všechny přístroje Xiaomi.

Tip 1: Vestavěná funkce snímání obrazovky

V MIUI při současném stisknutí tlačítka „Menu“ a tlačítka „Hlasitosti dolů“ získáte screenshot displeje. Zachycený obraz je uložen v adresáři „MIUI“ na SD kartě.

tip1
Tip 2: Spuštění přehrávače hudby z uzamčené obrazovky

Chcete-li poslouchat hudbu aniž byste museli odemknout zařízení, dvakrát klepněte na střed oranžového kruhu, a to vás přepne z uzamčené obrazovky na ovládání přehrávače.

tip2
Tip 3: Aktivace přisvícení/baterky z uzamčené obrazovky

Na vašem Xiaomi zařízení můžete snadno aktivovat přisvícení/baterku bez jakýchkoli potíží nebo pomocných aplikací. Prostě dlouze podržíte tlačítko „Domů“.

tip3
Tip 4: Rychlost připojení

Chcete znát svou rychlost připojení pro stahování dat? Tuto volbu si můžete přidat do stavového řádku tak, že zapnete Nastavení> Oznámení> Ukázat rychlost připojení.

tip4
Tip 5: Zamknutí telefonu v kapse

Toto nastavení najdete přímo v menu. Je to položka, které se vás ptá, zda chcete, aby se zabránilo náhodným hovorům a odpovědím, pokud máte telefon v kapse.

tip5
Tip 6: Nastavení soukromé (security) oblasti

Mám přítele/kyni a tajné zprávy od něj/ní by neměly být nikým spatřeny! Defaultní aplikace pro zprávy od MIUI přichází s funkcí soukromých zpráv. Vše, co musíte udělat je, že na normální obrazovce pro zprávy jen odrolujete na místo, kde se vám objeví okno soukromých zpráv. Zde si nastavíte kód pro zabezpečení.

tip6

Tip 7: Jak omezit používání dat na pozadí

To je jedna z nejčastěji vyžadovaných funkcí uživateli telefonů. Často vidíme na pozadí mnoho aplikací náročných na data, i když danou aplikaci momentálně nepoužíváme. MIUI poskytuje možnost omezit těmto aplikacím datový přenos. Nastavení vidíte na obrázku.

tip7

Tip 8: Režim Host

Je to jedna z úžasných vychytávek MIUI. V režimu Host můžete skrýt vaše osobní data a klidně půjčit telefon do ruky vlastní mámě. Přejděte na Zabezpečení > Ochrana soukromí a aktivujte funkci Host (Guest) a skryjte svá osobní data/soubory.

tip8

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.