Ohodnoťte článek

Ani týden bez vychvalování Xiaomi. Tak by se jednoduše dal vyjádřit trend poslední doby. Ano, společnost Xiaomi má na svém kontě mnoho úspěchů a ten poslední naznačuje výroční zpráva, kterou na čínské stránky Weibo umístil (údajně) vedoucí výzkumný pracovník společnosti IHS, která sledovala a vyhodnocovala prodej telefonů na čínském trhu. Pozornosti IHS neunikly ani tržní podíly jednotlivých sledovaných společností.

Co se tedy z výše zmiňované zprávy můžeme dozvědět? Xiaomi se poprvé v její historii podařilo stát lídrem čínského trhu s prodejem 60,8 milionu smartphonů, přičemž její tržní podíl je 14,97%. Druhé místo v prodejích na čínském trhu obsadila společnost Samsung s 58,4 milionu prodaných telefonů a tržním podílem 14,38%.

122319twdzhad3s4s9h7h4.jpg.thumb

Z uvedené tabulky můžete jasně vyčíst umístění dalších společností, stejně tak jejich objem prodeje a výši tržního podílu. Zajímavé je, že i přesto, že Číňani milují iPhon, se společnost Apple umístila až na čtvrtém místě za Lenovo. Že by to bylo dáno cenou Apple produktů? A jak si asi povede Xiaomi v roce letošním? Plány má vskutku velkolepé a podle svých čelních představitelů se hodlá obracet i na mimo čínské trhy. Uvidíme tedy, co přinese závěr roku 2015 a zda budeme opět psát o Xiaomi v superlativech.

[Zdroj] [Via]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.