Milovníci obřích displejů mohou zaplesat radostí. Na scéně se objevil phablet Oppo U3. Zdá se, že společnost Oppo nezahálí a hned z kraje roku nabízí v pořadí už třetí zařízení. Poté, co vypustila Oppo R1C a v závěsu za ním i Oppo Mirror 3, nenechává nás vydechnout a nabízí další novinku Oppo U3.

U3 se vyznačuje velikostí, a to nejen velikostí displeje. Ten má úhlopříčku 5,9 palce a rozlišení 1920 x 1080 pixelů a pokrývá 75% čelní strany přístroje. Tohoto Goliáše pohání osmi jádrový procesor MT6752 s 64 bitovou architekturou a taktem 1,7 GHz. Operační paměť je 2 GB a vnitřní pak 16 GB a lze ji rozšířit pomocí micro SD karty. Baterie má solidní kapacitu 3000 mAh. U3 je vybaven technologií VOOC, takže za půl hodiny nabijete na 75%.

Ani vyznavači mobilního focení nepříjdou zkrátka. Zadní fotoaparát je 13 MPix se snímačem Sony IMX124, který je schopen, podobně jako Oppo Find 7, pořizovat i 50 MPix snímky. Přední kamera je 5 MPix s LED bleskem, takže nafotit selfie za zhoršených světelných podmínek bude hračka.

Oppo U3 je Dual SIM, operačním systémem je Android 4.4.4 s nadstavbou ColorOS 2.0.1. Najdeme zde i funkci, která přesune obrazovku do pravého dolního rohu pro pohodlnější ovládání jednou rukou. U3 podporuje LTE.

Na závěr si dovolím upozornit ještě na jednu maličkost, která mě osobně docela zaujala. Jako doplněk lze zakoupit speciální kryt s kulatou chlupatou věcí, která dostala přízvisko „králičí ocásek“ a měla by posloužit bezpečnějšímu a snazšímu úchopu tohoto obra. 🙂

Oppo U3 je zatím k mání pouze v Číně za 3499 jüanů (cca 564 dolarů). Dosud není známo, zda a kdy bude Oppo U3 k dostání i na mezinárodních trzích.

[Zdroj] [Zdroj]