Chytrý telefon Xiaomi MI4 se již nějaký ten pátek úspěšně prodává. Pamatuji, když jej společnost s velkou slávou uváděla a také, kdy přislíbila možnost si tento model do budoucna více upravit dle vlastních představ, čímž přislíbila i brzké uvedení různých variací výměnných krytů na trh. Více jak půl roku je fuč, MI4 se stále úspěšně prodává, ale po krytech jakoby se slehla zem. Skoro by se chtělo říct, že to připomíná historii s OnePlus One kryty. Jenže nyní se z ničeho nic objevily. Xiaomi kryty na MI4 jsou dostupné na oficiálních stránkách Xiaomi.

Vůbec jeden z prvních výrobců chytrých telefonů, který kdy přišel s touto možností modifikace telefonů pomocí dřevěných krytů, byla tehdy ještě americká Motorola. Po ní následoval OnePlus, ten se však potýká s technologickými problémy a jejich kryty se staly limitovaným zbožím. No a nyní na tento trh vstupuje i čínský gigant Xiaomi.

Xiaomi kryty _3 Xiaomi kryty _2

Xiaomi zatím nabízí vyměnitelné kryty pouze pro MI4, které se demontují pomocí přiložené přísavky (viz obr. níže). Uvidíme jestli Xiaomi tuto možnost rozšíří do budoucna i pro svou současnou novinku Mi Note a  Mi Note Pro.

Xiaomi kryty _4

V nabídce se zatím objevilo 6 modifikací výměnných krytů. Na výběr máme tyto možnosti: bílý dub, bangok bambus, palisandr, ořech, černá meruňka a rosewood dřevo.

Xiaomi kryty _1

Pro zájemce, kteří si chtějí svůj stávající MI4 více individualizovat, je připravena nabídka na oficiálních stránkách Xiaomi za 69 yuanů (asi 270,- Kč/ necelých 10,- Euro).

 

[zdroj][zdroj]