Huawei byl jedním z největších překvapení v roce 2014. Tento čínský výrobce smartphonů předvedl několik velmi působivých produktů. Především to byly Ascend P7 a Ascend Mate 7. Společnost vynaložila mnoho úsilí do implementace výkonného hardwaru a také na vývoj jejich Emotion UI Android. Ovšem neslyšeli jsme toho moc o tom, co Huawei připravuje pro rok 2015. Nicméně to vypadá, že společnost přece jenom něco chystá.

Podle posledních zpráv z Číny, Huawei tvrdě pracuje na vývoji nástupce úspěšného telefonu Ascend P7. Tím nástupcem se má údajně stát Huawei P8. Ano, správně, Huawei vypouští označení Ascend, jak jsme již na našich stránkách psali zde.

Tak či onak, zprávy uvádí, že zařízení bude mít elegantní design a že bude mít opravdu tenké tělo. Očekává se 5,2-palcový 1080p (1920 x 1080) 2,5D displej, 3GB RAM a různé varianty velikosti ROM. Procesorem by měl být HiSilicon Kirin 930 osmi jádro a nebude chybět snímač otisků prstů. O baterii zatím žádné informace nemáme. Přístroj by měl být představen v březnu/marci na veletrhu MWC. Ovšem k dispozici a distribuci by měl být dostupný až od dubna/apríla 2015.

Vypadá to, že tento telefon bude první high-end nabídka společnosti Huawei v tomto roce. Nicméně lze předpokládat, že do konce roku 2015 firma představí další kousky, jež by měly být nástupcem Huawei Ascend Mate 7. Podle některých uniklých informací chce společnost také připravit ultra high-end D8 telefon ještě v letošním roce. Takže se můžeme jen těšit, čím vším nás společnost Huawei letos překvapí.

[Zdroj]