O tom, že nedávno představené novinky společnosti Xiaomi na sebe přitáhly opravdu velkou pozornost, snad není sporu. Jak Mi Note, tak Mi Note Pro byly minulý týden středem pozornosti.

Mluvilo se o všech parametrech těchto zařízení. My se dnes pojďme trochu více zaměřit na fotoaparát Mi Note, a to zejména proto, že se na internetu objevily snímky pořízené právě oběma kamerami Mi Note.

Je pravdou, že „papírové“ specifikace fotoaparátu nemusí být plně vypovídající o kvalitě snímků, které nakonec kamerou pořídíme. Ale i přesto si je pojďme ve stručnosti shrnout. Zadní kamera Mi Note je 13 MPix se snímačem Sony IMX214 BSI. Objektiv je složen ze šesti čoček a jeho světelnost je f/2.0. Nechybí OIS stabilizace obrazu a duální LED blesk společnosti Philips. Přední kamera je 4 MPix se snímačem 2um Ultrapixel, což by mělo být výhodou při špatných světelných podmínkách.

Specifikace obou fotoaparátů vypadají zajímavě, ale jak dopadly snímky, které byly pořízeny? Fotky pořizované za zhoršených světelných podmínek ukazují, že hlavní kamera dokáže plně využít dlouhého času závěrky. A pokud je poslední snímek pořízen přední kamerou, zdá se, že nechybí prokreslení detailů. Ovšem dlužno dodat, že toto nejsou fotky v plném rozlišení. Můžeme je tedy brát jako takový „ochutnávkový“ nástřel“ jak by asi mohly oba fotoaparáty Mi Note fungovat.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.