Takže po včerejšku máme zase o něco blíže jak ke konferenci 15. ledna/januára, tak k předpokládanému odtajnění nové vlajkové lodi Xiaomi a také… a to hned zjistíme níže, k tomu jestli si budeme moci říct, že je na co se těšit. Na internetu se za těch pár hodin objevilo opět dost informací, aby to vystačilo klidně na tři i více článků. Takže jsem to opět pojal jako takové shrnutí. Pojďme tedy na Xiaomi a další fakta ohledně tohoto horkého bramboru, ehm připravované horké novinky.

Na oficiálním Xiaomi účtu Weibo přibyly další teasery. První z nich označuje odpočítávání času (ten s raketou) a druhý symbolizuje jakýsi pohyb. Že by označoval možnost ovládání gesty? No a plus několik dalších.

Xiaomi nezapomnělo ani na mezinárodní fanoušky a na oficiální Facebook profil pověsilo video teaser v angličtině (viz níže). Dalo by se z něho vyčíst asi toto: „______ is better than One“, kdy zobrazené ruce říkají DVA jsou lepší než jeden, tedy že budou představena dvě zařízení,  „As ________ as paper“, věřme, že máme doplnit Tenký, což by znamenalo tenký jako papír. „The _______ the better“ zde bych doplnil Best, tedy Lepší než nejlepší a „As _____ as a bell“, Zvuk jako zvon.

Dále se na netu objevily snímky (níže) pořízené údajně připravovaným Xiaomi MI5, alespoň dle Exif dat. Fota pocházejí z období mezi 5. až 7. prosincem/decembrom a jejich kvalita je, upřímně, nevalná. Především fotografický šum je patrný, a to až moc. Rozlišení je 4208×3120, což by naznačovalo obrazový snímač o 13 Mpx. Musíme však zdůraznit, že jde určitě o fota z pracovní verze přístroje a určitě ještě bez odladěného softwaru. Nyní jsme o měsíc dál a věřme, že Xiaomi na tomto zapracovalo. To, co bude výsledkem nám určitě rádo předvede ve čtvrtek na konferenci.

No a nejlepší špek na konec. Na internet unikly další snímky přístroje, a to v plné parádě, něco jako když nafotíte Jenifer Lopez na jachtě nahoře bez z větší dálky a s dobrým teleobjektivem. Na pořízených snímcích vidíme novinku, a to dokonce i s výsledky v AnTuTu benchmark. Záda přístroje potvrzují zadní sklolaminátový panel se zakřivením. Bohužel, ten je i magnetem na čmouhy po prstech, alespoň dle obrázku. Pokud se zaměříme na AnTuTu, tak zjistíme jednu důležitou věc, a to, že nám zůstává procesor od Qualcomm Snapdragon 801, což by spíše potvrzovalo inovovaný MI4. Celkově přístroj dosáhl na solidních 46.866 bodů, kdy za sebou nechal jak OnePlus One, tak  HTC M8 (One) a nebo i současnou MI4, lepšími jsou nyní jen snad Meizu MX4 a Nexus 6. S největší pravděpodobností se dá očekávat displej s úhlopříčkou 5,2 palců, a to ať už s klasickým FullHD nebo QHD. Na zadním panelu vidíme změnu na postu blesku oproti současnému s jednou LED, bude duální. Na čelním panelu bylo provedeno několik kosmetických změn v uspořádání všech prvků. Tyto snímky opravdu potvrzují spíše uvedení inovované MI4, než-li nějaké zásadní novinky.

Předmětem vášnivých debat je také v současné chvíli i případná cenovka tohoto zařízení. Nejpravděpodobnější  je cena okolo 2.299,- juanů, ale je možné, že Xiaomi nasadí svou agresivní cenovou politiku a cena by pak mohla klesnout i pod dva tisíce, tedy na 1.999,- juanů ( 7.600,- Kč,  270,- Euro).

Všechno se zdálo být jasné, kdyby se však neobjevil ještě další únik. Tentokrát únik informací postihl prý přímo elektronický obchod Xiaomi, kde se na chvíli zjevily níže uvedené fotky. Na snímcích vidíme další variantu potenciálního přístroje, čímž je v tomto případě Xiaomi NOTE. Přístroj se jeví jako větší sourozenec současné MI4. Přiživuje tak tvrzení, že přístroj bude vyveden ve dvou barevných provedeních a zadní panel bude zaoblen směrem k hranám přístroje. Jen ta cenovka nás trochu zarazila. 3.499,- juanů, (v přepočtu bratru 479,- Euro a 13,5 tisíc korun českých), a to zrovna není nejméně, když přihlédneme, že jde o čínské ceny. Moc mi to k cenové politice Xiaomi nesedí, ale čert ví. Na snímcích nevidíme specifikace, třeba nás Lei Yun překvapí a nakonec to za tu cenu bude stát.

xiaomi shop _1

No a nakonec jedno video k pobavení. Takto reagují zaměstnanci Xiaomi při prvním kontaktu s připravovanou žhavou novinkou.

Starší články k tématu zde a zde.

 

[zdroj][zdroj][zdroj][zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.