Včera jsme vás informovali o tom, že společnost Oppo chystá na 14. ledna/januára představení své novinky R1C, která by měla být zajímavá použitím safírového skla na zadní straně telefonu. Datum oficiální prezentace bylo zřejmě záměrně stanoveno na dnešní den, zítra se totiž chystá Xiaomi představit novinku, případně novinky, o kterých se již několik měsíců vesele spekuluje a informace jsou značně protichůdné.

Takže je to tady a nový Oppo R1C je venku i safírovým sklem a, jak se dalo předpokládat, s cenou, která odpovídá jeho parametrům. Za 2499 jüanů (cca 403 dolarů) si jej můžete od 20. ledna/januára zakoupit, předobjednávka je však nutná.

Abychom nekupovali zajíce v pytli, pojďme si shrnout specifikace nového R1C. Hlavní předností je určitě design, kde bylo využito safírového skla a je opravdu velmi zdařilý. Kromě safírově modré varianty si můžete pořídit i bílou variantu.

Displej je pěti palcový s rozlišením 720p. Procesorem je osmi jádrový Snapdragon 615 s 64 bitovou architekturou a taktem 1,5 GHz. Operační paměť má 2 GB a vnitřní paměť 16 GB a lze ji rozšířit až na 128 GB. Zadní fotoaparát je 13 MPix, se snímačem Sony IMX214 a clonou f/2.0, přední kamera je 5 MPix. Baterie má kapacitu 2420 mAh a operačním systémem je Android 4.4 s nadstavbou ColorOS 2.0.1. Telefon je DualSIM a podporuje 4G LTE.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.