Zdá se, že většinu informací o možném uvedení MI4S nebo MI5 můžeme smést ze stolu. Nové indície se totiž přiklání k úplně jiným variantám, které nám mohou být naservírovány ve zmiňovaný den. Jedni si stojí za tím, že Xiaomi 15. ledna/januára nakonec uvede RedMI 2 Note. Ano, nalezneme dost indicií, o kterých by se dalo tvrdit, že to potvrzují. Osobně mi však nesedí pár detailů.

Tak za prvé, proč by Xiaomi po dvou týdnech vydalo větší verzi RedMI 2 s přívlastkem NOTE, když tu klasickou vypustilo do éteru již 4. ledna/januára (více zde). Za druhé, proč takový humbuk kvůli uvedení nadstavbového modelu. A za třetí, proč by měl být tento telefon ohlašován jako nová vlajková loď společnosti. Můj názor tedy zní: „Ano, tento telefon může být představen, ale nemyslím si, že by měl být hlavní hvězdou dne.“  Podle jednoho z posledních uveřejněných teaserů (obr. níže), který bychom si mohli vysvětlit jako něco ve smyslu „dvojí požehnání bylo sesláno na váš domov“, by pak totiž opravdu přiživovalo skutečnost, že Xiaomi představí v inkriminovaný den dvě nová zařízení. A proč by také ne? Je tu totiž ještě na seznamu další přístroj nedávno certifikován v TENAA, a to s procesorem LeadCore a víceméně podobný RedMI 2 (více zde).

 

Xiaomi 15 ledna _4

 

A pak tu máme ještě druhý tábor fanoušků Xiaomi, ke kterým se přikláním i já osobně. Již od počátku se totiž mluví o „flagship“ produktu, tedy vlajkové lodi a svými slovy to taktéž potvrdil i samotný Lei Jun (spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti) na svém profilu Weibo. Tak proč mu nevěřit. Je fakt, že těmito slovy okamžitě rozpoutal vlnu dohadů, zda-li bude uveden inovovaný MI4 nebo nástupce MI5. Podivné mi však je, že nikoho hned od počátku nezaujala velikost displeje. Dle mého názoru, a to ať už z marketingového pohledu nebo pohledu samotného uživatele, je dost nelogické vypustit do světa novinku s poměrně většími proporcemi a uvést ji jako svoji stávající nejvyšší řadu, bez nějakého dalšího přívlastku, kde „S“ nepovažuji za přívlastek.

Takže pojďme si zkusit dát fakta do souvislostí. Víme tyto informace: 15. ledna/januára by měla být uvedena novinka, která by se měla stát tzv. flagship produktem společnosti (tak zde mi opravdu RedMI 2 NOTE nesedí), dále bude obsahovat určitě větší displej, pravděpodobně o velikosti 5,7 palců (zde by se dalo mluvit o NOTE), jenže často se také objevuje spekulace o velikosti displeje 5,2 palců (zde by se opravdu mohlo jednat o nástupce MI4 a přiživuje možnost uvedení dvou přístrojů). U první velikosti displeje 5,7 palců se již můžeme bavit spíše o phabletu, což by se více přiklánělo k možnosti, že bude uvedena buď úplně nová řada nebo současná MI4 s přívlastkem NOTE.

MI5 _20

Pravděpodobně nový model skryt pod MI4

A pokračujme dále. Objevil se další teaser, tak trochu pro „křížovkáře“, v podobě osmisměrky. Osobně jsem narychlo něco předvyluštil a objevil tato stěžejní hesla, která by snad měla popisovat připravovaný model:

Zde je výpis:

 • BIGGER  –  Větší
 • SOUND  –  Zvuk  (zaměření na zvuk, což potvrzuje i další heslo)
 • NEW HIFI
 • GLASS – Sklo (může znamenat skleněné zpracování i zadního panelu)
 • MONEY  –  Peníze (cenová politika)
 • LIGHTER – Lehčí
 • LARGE – Velký, rozsáhlý (displej)
 • NOTE – Poznámka
 • NEW – Nový
 • UNI – Uni body?
 • FASTER – Rychlejší
 • OPERA – že by nový název řady
 • OIS – optická stabilizace fotoaparátu
 • … a určitě se zde dají najít i další indície

 

A aby to nebylo zase až tak jednoduché, tak známému čínskému e-shopu, který operuje celosvětově, unikla níže uvedená nabídka, která se chvíli objevila na jejich stránkách a po nějaké době byla opět rychle stažena. Na obrázku si můžete prohlédnout skoro celou konfiguraci. To by pak opravdu mohlo nasvědčovat první možnosti, tedy uvedení RedMI 2 Note.

xiaomi redminote

 

No jestli z toho máte hlavu jako škopek, tak si z toho nic nedělejte. Osobně ten guláš sleduji od počátku a myslím, že do posledního dne si nebudeme jisti s čím na nás Xiaomi vůbec vyrukuje. Musím však uznat, že se Xiaomi daří vše pěkně držet pod hodně poskakující pokličkou s plným hrncem …. (a to je zatím hádanka, čím je naplněn).

Pozitivní informaci máme pro naše anglicky hovořící čtenáře. Povedlo se sehnat link přímého přenosu konference, který bude tlumočen přímo do angličtiny. Představení novinek proběhne dne 15. ledna/januára ve 14 hodin Pekingského času (Pekingský čas odpovídá časovému pásmu GMT + 8). Stream přenos bude přenášen na těchto portálech:

domovská stránka: http://www.mi.com/index.html

oficiální Weibo účet: http: // Weibo com / xiaomikeji

Youku: http://www.youku.com/

a stránky MI Singapur www.mi.com/sg ,  zde by měl být přenos tlumočen do anglického jazyka.

Níže uvádím teasery, které jsou postupně každým dnem uvolňovány společností Xiaomi. Znázorňují určité specifikace, vlastnosti a jsou součásti jakési skládačky/puzzle, která by nám měla více poodhalit, co nám nakonec 15.ledna/januára bude představeno. Můžete se tedy níže v diskusi připojit společně s vašimi tipy a návrhy.

4 dny před uvedením:

5 dnů před uvedením:

6 dnů před uvedením:

7 dnů před uvedením:

8 dnů před uvedením:

Zůstaňte s námi ve spojení, protože další informace určitě přineseme již vzápětí.

 

text: autor

obrázky: [zdroj][zdroj]

linky: [zdroj]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.