Před Vánoci jsme vás informovali o chystaném uvedení 2 různých telefonů od společnosti Xiaomi v podobné cenové hladině. Původně se informace zdála být spíše informačním šumem a i my v redakci jsme si tím lámali hlavu. Vše vzniklo díky podezřelé podobnosti oněch přístrojů. Zmatek do všeho vnesla sama společnost ohlášením velmi levného přístroje Xiaomi s procesorem Leadcore v souběhu s očekávaným RedMI 2 nebo případně RedMI 1S. Takže jsme měli před sebou najednou tři možné varianty přístrojů k uvedení na trh.

Xiaomi nakonec uvedlo přislíbený Xiaomi RedMI 2 na počátku ledna/januára a zdálo se, že je vše vyřešeno, jenže nyní se opět objevily informace a potvrzující fakta o chystaném dalším přístroji se žhavou cenovkou 399 juanů, tedy asi 65 dolarů. Fakta jsou opřena o skutečnost udělení licence čínským certifikačním úřadem TENAA dne 31. prosince/decembra 2014.

Vzhled chytrého telefonu se nápadně podobá nedávno uvedenému modelu RedMi 2. Na zadní straně najdeme čtvercový zadní snímač fotoaparátu a dvě malé mřížky pro výstup reproduktorů na pravé straně do fotoaparátu. Rozměry se také shodují s nedávno představeným RedMI 2. Z toho by se dalo usuzovat, že tento model by se mohl prodávat jako další varianta RedMI 2. Pokud jde o technické specifikace, tak v 65 dolarovém přístroji najdeme 4,7 palcový displej o rozlišení 720p. Přístroj bude poháněn čtyř jádrovým procesorem o taktu 1,6 GHz s operační pamětí 1 GB a 8 GB vnitřní paměti. K dispozici bude 8 Mp zadní kamera a 2 Mp přední. Telefon poběží na OS Android 4.4.4. KitKat. Telefon podporuje sítě GSM / TD-SCDMA / TD-LTE. Přístroj dále podporuje funkci dualSIM s duálním pohotovostním režimem. Dalo by se říci, že toto jsou standardní funkce, avšak mezi mid-range zařízeními, zde berte v potaz cenovku 65 dolarů, a v této třídě to standard určitě není.

Jak tedy můžeme vidět, tak specifikace jsou téměř shodné s aktuálně uvedeným modelem RedMI 2. Jediný zásadní rozdíl mezi oběma modely spočívá v použitém procesoru. RedMI 2 je poháněn 64-bitovým čtyř jádrovým Snapdragonem 410 s taktem 1,2 GHz. Nový model je dodáván s čtyřjádrem od Leadcore LC1860C s frekvencí 1,6 GHz. To je hlavní příčina, proč si Xiaomi může dovolit jít na tak nízkou cenu přístroje.

Xiaomi leadcore _5

LC1860C čip je založen na 28Nm výrobním procesu s architekturou quad-core a jádry Cortex-A7. Dodáván je s grafikou dual-core Mali T628, která je schopna podporovat až 13 Mpx senzor fotoaparátu, rozlišení displeje 720p, nahrávání videí 1080p při 30fps a TD-LTE / LTE – FDD / TF-SCDMA / WCDMA / GSM / EDGE sítě.

Xiaomi leadcore _6

Dříve již zmiňovaný model s Leadcore procesorem, který prošel certifikací TENAA měl takt procesoru 1,5 GHz a měl uvedeno jiné číslo modelu, než ten současný. V tomto případě by se tedy mohlo jednat o finální verzi, kterou Xiaomi uvolní na trh.

Xiaomi leadcore _7

Xiaomi partnerství s Leadcore není až tak překvapující, neboť samotná společnost do této hardwarové společnosti investovala 16,8 milionů dolarů v loňském roce.

Xiaomi leadcore _8

Celkově musíme zhodnotit, že tento přístroj může hodně zamíchat kartami na trhu s chytrými telefony v této cenové hladině, tedy okolo 70 dolarů. Podpora LTE je v této kategorii zatím dosti neobvyklá. Uvidíme, kdy se nám Xiaomi chystá tento cenově zajímavý kousek představit oficiálně.

 

 

[zdroj]