V roce 2010 představila malá neznámá společnost Saygus z amerického Utahu svůj v té době high-endový telefon VPhone a na CES 2010 si užila svých „pět minut slávy“. Jenže, jak rychle se VPhone objevil, tak rychle taky zmizel. Společnost Saygus o sobě nedala dlouho vědět a až letos se objevila, stejně jako před pěti lety, na veletrhu CES.

Zdá se, že pět let usilovně pracovali na novém přístroji s názvem Saygus V2, tedy přesněji V-Squared. Opět jde o high-endový telefon se specifikacemi, které rozhodně stojí za pozornost.

Saygus V2 má pěti palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (445 ppi) a ochranou Corning Gorilla Glass 4. Procesor je čtyř jádrový Snapdragon (zřejmě 801) s taktem 2,5 GHz. Operační paměť má kapacitu 3 GB a vnitřní paměť pak 64 GB. Teď se možná zeptáte, kde že je tedy ten zbytek ROM, když v titulku uvádíme 320 GB. Telefon má dva sloty na microSD karty (2 x 128 GB), díky kterým můžete vnitřní paměť zvednout až na oněch zmiňovaných 320 GB. Operačním systémem je Android 4.4.4.

Zadní fotoaparát je 21 MPix s duálním LED bleskem, přední kamera je 13 MPix. Obě kamery jsou vybaveny optickou stabilizací obrazu a automatickým ostřením. Baterie má kapacitu 3100 mAh, ale jakási tajemná nová technologie má její životnost zvýšit až o 50%, nechybí ani Qi bezdrátové nabíjení.

K dalším parametrům, které řadí Saygus V2 mezi prémiové telefony patří vodotěsnost. V mezinárodní stupnici IPX získal Saygus V2 stupeň IPX7, je tedy odolný proti krátkému 5 sekundovému ponoření do hloubky jednoho metru. Vodotěsnost zajišťuje i rám z kevlarových vláken. Aby toho nebylo málo, telefon je vybaven čtečkou otisků prstů, IR Blastrem a reproduktory Harman/Kardon.

Velkou neznámou u tohoto telefonu je jeho cena. Podle specifikací lze usuzovat, že to opravdu nebude zanedbatelná částka. Společnost Saygus však pevně doufá, že se jim podaří stanovit konkurence schopnou cenu a snad i nižší než u nového iPhonu a srovnatelnou s cenami stěžejních Android telefonů.

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.