V loňském roce OPPO uvedlo na trh dva zajímavé kousky, OPPO N3 s otočným fotoaparátem a OPPO R5, ve své době uvedení nejtenčí telefon na světě (více zde), který je dnes však překonán Vivo X5 Max. Nyní se objevila informace o dalším zajímavém přístroji z dílen OPPO – OPPO U3. Zařízení již prošelo čínským certifikačním úřadem TENAA, což jen potvrzuje jeho blízké uvedení na trh.

Ze zdrojů tohoto certifikačního úřadu můžeme vyčíst, že telefon bude mít 5,9 palců velký displej s rozlišením 1920 x 1080 px. Uvnitř se bude nacházet osmi jádrový procesor s taktem 1,7 GHz a 2 GB operační paměti. Úložný prostor o kapacitě 16 GB bude rozšiřitelný pomocí slotu na microSD karty. Zadní kamera má rozlišení 13 Mpx s 4 x optickým zoomem, což je překvapivé a překonává v této specifikaci i proslulý ASUS Zenfone Zoom (ZX550), který v sobě ukrývá tří násobný zoom. To vše se vejde do 9 mm tenkého těla, čímž se tento telefon stane nejtenčím na světě s 4 x zoomem. Pro zajímavost, Asus Zenfone ZOOM má 11,95 mm tenké tělo. Tyto informace máme z TENAA úřadu, na které se ve většině případů dá spolehnout. Přední kamera je standardně osazena 5 Mpx snímačem. Rozměry telefonu jsou tedy 156,8 x 81,8 x 9 mm. Díky velkému displeji a fyzicky 4 násobným zoomem, narostla bohužel i celková váha přístroje na 180 g.

OPPO U3 _1

OPPO U3 bude také schopno nahrávat vysoce kvalitní videa, a to i díky vestavěnému čipu Asahi AK4961 s výkonným 32-bitovým kodekem Advanced Audio podporující DSP. To je stejný kodek, který je použit i v ZTE Nubii Z7. Společnost OPPO pravděpodobně odhalí se samotným přístrojem i nový headset pod názvem OPPO PM-3.

 

 

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.