Dalším vystavovatelem na CES 2015 je společnost Kodak, známá především svou specializací na fotografické materiály a foto příslušenství. Je tedy možná malým překvapením, že na CES prezentuje svůj historicky první mobilní telefon.

Když už mobil od Kodaku, čekali bychom nějaký super fotomobil. Ale kdepak, Kodak IM5 nenabízí nějaké vychytávky pro fanoušky mobilního focení. Snaží se spíš oslovit méně zkušené spotřebitele, kteří se smartphonem začínají. Je lehce ovladatelný. Používání fotoaparátu snadno zvládne i dítě a dokonce je vybaven funkcí, která umožňuje schválit fotky ještě před tím, než jsou uloženy do telefonu. V souvislosti s výrobou IM5 se Kodak spojil s britskou společností Bullitt, která je známá výrobou odolných telefonů CAT pro firmu Caterpillar.

Jaké jsou tedy parametry Kodak IM5? Displej telefonu je pěti palcový s rozlišením 1280 x 720 pixelů (294 ppi). Procesorem je osmi jádrový MediaTek (zřejmě MT6592) s taktem 1,7 GHz, který doplňuje 1 GB RAM a 8 GB ROM s možností rozšíření. Telefon je Dual SIM.

Jak již bylo řečeno, zadní fotoaparát je velmi snadno ovladatelný a má rozlišení 13 MPix, automatické ostření a LED blesk. Přední kamera je 5 MPix.  Baterie má kapacitu 2000 mAh. Operačním systémem je Android 4.4, ovšem Kodak slibuje, že během letošního roku se IM5 dočká aktualizace na Lollipop. Kodak společně s Bullit vytvořili velmi jednoduché uživatelské rozhraní, které je, zdá se, zaměřeno hlavně na ty, kteří se smartphonem začínají, případně na seniory. Rozhraní má jakousi „mřížku“ tlačítek pro e-mail, vytáčení hovorů, SMS, fotoaparát a další nejčastěji používané aplikace, takže je vše pohodlně při ruce.

Prodej Kodak IM5 bude zahájen na evropských trzích na konci letošního března/marca. Bude nabízen v černé a bílé barvě za cenu 229 euro (cca 6.342,-Kč), následně se vydá do zámoří s cenovkou 249 dolarů.

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.