V minulém článku o nastupující generaci procesorů Core-M v tabletech jsem si dovolil rýpnout do striktního referenčního designu u prvních informací o modelech Teclast a Cube (ZDE). Dnes si musím posypat hlavu popelem, protože Teclast předvedl něco na čínské poměry nevídaného a nabídl plně konfigurovatelný stroj s Core-M a tím plně myslím opravdu do posledních detailů 🙂

U notebooků a tabletů zavedenějších značek bývá obvyklé zvolit si třeba typ procesoru, či velikost paměti a disku, ale Teclast jde v této nabídce skutečně ještě mnohem dál a zákazník tak dostane šanci zvolit si například velikost úhlopříčky, typ krycího skla nebo kapacitu baterie. Možnosti volby jsou natolik rozsáhlé, že zahrnují například i možnost vynechání fotoaparátu či přímou volbu 4G/3G/Wi-Fi komunikačního modulu.

270090

Zákazník má možnost na stránkách Teclastu naklikat dle jeho názoru ideální konfiguraci a součtem ceny jednotlivých komponent jednoduše vidět cenu konečnou. Moje ideální sestava se vyšplhala na asi 3700 juanů (tedy zhruba 590$), ale pak se jedná opravdu o fantastický stroj s nekompromisní výbavou a nechávající v prachu modely dostupné na našem trhu s o polovinu vyšší cenovkou. Zatím není zcela jasné, zda se jedná pouze o časově omezenou akci fungující jako zákaznické hlasování pro nejideálnější model k výrobě, ale spíše se zdá, že se bude jednat o normální obchodní nabídku. A v tom případě by šlo opravdu o malou revoluci na čínském trhu a krok správným směrem ke spotřebiteli.

[Zdroj]