Čínská společnost OPPO nedávno na tiskové konferenci na Tchaj-Wanu představila již dlouho avizované příslušenství OPPO O-Lens. Na níže uvedených snímcích můžeme vidět, že máme co do činění s fotoaparátem, který bude možné jednoduše připojit pomocí postranních klipů fyzicky k telefonu.

Oppo O-Lens má desetinásobný optický zoom, optickou stabilizaci a tlačítko závěrky k pořízování snímků přímo z objektivu. Přístroj může být připojen přímo k zadní části telefonu, nebo stativ pomocí stativového šroubu a být ovládán pomocí zařízení podporující Wi-Fi nebo NFC technologii. Nabíjení je zprostředkováno skrze microUSB konektor a samotný tubus je vyroben z plastu.

 

Podobná zařízení již produkují i další výrobci elektroniky v čele se SONY, který tento koncept uvedl na trh jako první. Pro příklad si můžeme uvést jejich přístroj QX30 s snímačem 20Mpx a 30 násobným optickým zoomem s cenovkou okolo 350 dolarů. U Oppo O-Lens můžeme očekávat nižší cenu, díky slabším specifikacím.

Bohužel další specifikace, jako je například světelnost objektivu, soustava optiky a jestli pochází z vlastní prodkukce nebo je dodávána externí společností, zatím neznáme. Chybí i údaj o samotném rozlišení snímače.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.